Як обрати бездротові навушники. Що важливо знати про твої ідеальні earbuds?

2836

Якісні бездротові навушники — це мастхев, особливо коли мешкаєш у сучасному місті з його інтенсивним ритмом життя. Під час пробіжки, на робочих зідзвонах, у спортзалі, в метро — бездротові навушники комфортно ізолюють тебе від світу або ж навпаки, спростять комунікацію, коли це треба. Авжеж, обирати варто залежно від головної своєї потреби. Хтось із нас меломан, який засинає в навушниках (хоч це і шкідливо!), комусь треба абстрагуватися під час занять на тренажері, а дехто просто не хоче чути гуркіт метро на шляху до універу чи роботи.        

Чи справді потрібен дорогий девайс?

Уявлення про те, що чим більше грошей викласти на бездротові наушники, то краще вони звучатимуть, є хибним. Звучання залежить від декількох чинників, серед яких: звукова карта смартфону, якість його з’єднання по блютузу та формат відтворюваних звукових файлів. 

Стосовно останнього, до речі, існує поширений міф — ніби MP3 досі найбільш поширений формат зберігання музики. Насправді, MP3 поступово відходить у минуле, а на більшості стрімінгових платформ ми чуємо формати AAC та OGG. При схожому з MP3 розмірі файлів вони здатні грати аудіо помітно вищої якості. Існують іще більш просунуті формати, як-от FLAC, WAV — вони функціонують взагалі без стискання першоджерела і без втрати якості аудіо, але такі файли мають істотну вагу, і не всім це зручно.      

Зрештою, за браком преміального смартфону та можливості постійно вантажити з інтернету великі аудіофайли, варто замислитися, чи справді слід купувати преміальні earbuds? Скоріш за все відповіддю буде «ні» — адже на ринку є бездротові навушники середньої цінової категорії, які так само мають преміальну збірку та у більшості своїх функцій не поступаються конкурентам. У блозі компанії Huawei ми розкажемо про нові на ринку Huawei Freebuds 4i, але спочатку поговоримо про те, що справді важливо враховувати при виборі бездротових навушників.

Які є типи шумозаглушення

Заглушення навколишнього шуму — це, без сумніву, найголовніша фіча останніх поколінь бездротових навушників. Зараз найбільш трендовими на ринку є активний та гібридний види шумозаглушення, загальний принцип яких — відслідковувати через мікрофон навколишні звуки та діджитально фільтрувати їх. Пасивне ж шумозаглушення створює звичайний фізичний бар’єр між барабанною перетинкою та навколишнім середовищем.

Якість відсіювання шуму залежить від справності внутрішнього алгоритму та кількості мікрофонів. Навушники Huawei FreeBuds 4i мають по 2 мікрофони для активного шумозаглушення, а саму технологію адаптовано під поширені міські середовища завдяки тисячам тестів  — таке фільтрування звуку чудово працюватиме в офісі, торговельному центрі чи на станції громадського транспорту. 

А для ситуацій, коли тобі потрібно бути залученим в оточення, (скажімо, ти переходиш дорогу чи спілкуєшся наживо), FreeBuds 4i мають спеціальний «режим прозорості». Завдяки йому одним натисканням по навушнику ти можеш знов увімкнути навколишні звуки.    

Про якість звучання музики

На початку тексту ми вже згадували, що якість звучання аудіо є більш глибоким питанням, ніж це собі уявляє пересічний користувач. Однак якщо твоя головна мета придбання навушників — це прослуховування музики, то звісно, варто би розібратися, що тут до чого.

Звучання аудіо залежить від розміру динаміків, матеріалів самого навушника та якості налаштування вбудованого еквалайзеру. Щоб не вдаватися в нюанси, скажімо так — справді відчути «преміальність» можна в тому разі, якщо викласти за покупку понад $200. 

Однак на ринку є більш доступні варіанти, що заслуговують уваги. Замовивши новинку від Huawei FreeBuds 4i за зниженою промоціною в 1999 грн, ти отримаєш девайс високої якості збірки. В його створенні використані легкі еластичні матеріали, всередині гукають 10-міліметрові динаміки із глибоким басом та все це довершує філігранно адаптований еквалайзер. І на замітку меломанам — у цій моделі вперше у лінійці Huawei присутнє налаштування звуку під популярні жанри сучасної музики.    

Красива форма+комфорт для вуха

Усім нам знайоме неприємне відчуття, коли навушники так і хочуть вислизнути з вуха. Буває навіть заміна амбушур не допомагає, поставиш крупніші — тиснуть зсередини. Обирати слід одразу такі навушники, які органічно «сидять». Тестувальники з Huawei подбали про те, щоб FreeBuds 4i максимально комфортно розміщувалися в твоїй вушній раковині. Конструкція передбачає стійку і водночас легку «посадку», тому цей дейвайс чудово підходить для активного стилю життя. Ба більше, в комплекті є три пари амбушур різних розмірів, а в застосунку AI Life можна перевірити розміщення навушників у вухах, яке фіксується через датчики.

Дизайн відіграє не останню роль у підборі правильних бездротових навушників, адже якщо річ тобі не подобається візуально, то неможливо буде сповна насолоджуватися її функціональністю. Проте як не захопитися мінімалістичним та витонченим дизайном Huawei FreeBuds 4i, на який творців надихнули заокруглені ісландські камінці. Навушники доступні у трьох кольорах — червоному, та білому та чорному. 

Про види передачі даних

Загалом по ринку, бездротові навушники підтримують два типи передачі даних — Bluetooth і Wi-Fi. Попри це, значна більшість навушників працюють саме на Bluetooth, адже технологія Wi-Fi менш пристосована для наших локальних реалій і є дорожчою. 

Тривалість роботи від одного заряду

Автономність була чи не найбільшою проблемою перших поколінь серед усіх бездротових навушників (якщо, звісно, не зважати на затримку звуку). Але зараз ситуація кардинально змінилася, зокрема, завдяки технології фаст-чардж. 

Бездротові навушники Huawei Freebuds 4i здатні аж 10 годин безперервно грати музику! І лише за 10 хвилин підживлення можна отримувати 4 години автономної роботи. А якщо врахувати повні можливості підзарядки від невеличкого та естетичного кейса, то в підсумку ти отримаєш неймовірні 22 години прослуховування музики. Для людей, цілком поринутих в роботу — це дорівнює 14 годинам голосового спілкування.      

Так а затримка звуку є?

Через особливості бездротових технологій, затримка звуку наразі присутня в усіх навушниках від будь-якого виробника. Різниця полягає лише в тривалості лагу. Але і тут Huawei FreeBuds 4i здатні здивувати тебе вкрай маленькою затримкою в 190 мс, яка є ледь не мінімальною для онлайн-ігор. 

З’єднання

Freebuds 4i підтримує найбільш поширену нині версію Bluetooth 5.2. До слова, якщо ти придбав бездротові навушники, які підтримують це з’єднання, то найближчі декілька років можна взагалі не перейматися питанням актуальності. Для порівняння — попередній Bluetooth 4.0 з’явився в далекому 2010-му році! Покоління блютузу мають дійсно вражаючі терміни актуальності. 

Ну і звісно, куди ж без швидкого підключення. Маючи девайс Huawei, тобі не потрібно буде заходити у вкладку блютуз, включати пошук, з’єднувати вручну… Усе це відбувається автоматично, в один клік. А разом із встановленням фірмового додатка, ти отримаєш швидкий доступ до зручного керування повною функціональністю своїх earbuds в одному місці.  

Стосовно сумісності з виробниками інших смартфонів — і тут Huawei демонструє дружній підхід до користувача — FreeBuds 4i без проблем працюють з пристроями на Android, iOS і Windows. 

Швидке сенсорне керування

Минули часи, коли будучи в навушниках, треба було діставати з гаманця телефон, аби відповісти на дзвінок чи перемкнути трек. Тепер швидке сенсорне керування тапами по навушниках стало невід’ємною характеристикою трендових девайсів. Особливо зручним у FreeBuds 4i є те, що одним тривалим натисканням можно перемикати режим шумозаглушення.

У підсумку

Huawei FreeBuds 4i — чудовий вибір для тих, хто прагне отримати чимало преміальних характеристик бездротових навушників за стриману ціну. Широкі технологічні можливості, витончений мінімалістичний дизайн та безкомпромісна якість звуку — завдяки всім цим чинникам дійсно легко рекомендувати Huawei FreeBuds 4i для тих, хто шукає недорогі, але функціональні і стильні бездротові навушники.    

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук