Необанк monobank відкрив передзамовлення на послугу еквайрингу. Про це його співзасновник Олег Гороховський написав у своєму фейсбуці. Підприємці, які залишать заявку зараз, у жовтні вже зможуть протестувати послугу. 

Як працюватиме еквайринг від monobank

  • Без POS-терміналів. Оплата відбувається наведенням на QR-код. QR можна ліпити на касу, на кожен товар – як в онлайні, так і в наземних магазинах.
  • Одразу після релізу з’явиться сервіс оплати частинами за принципом buy now pay later. «Це коли ніяких кредитів, а просто розділив покупку на 4 платежі і пішов або просто оплатив на 30-тий день».
  • Щоб користуватися послугою, підприємцю потрібно відкрити рахунок для ФОП у monobank. Його відкривають та обслуговують безкоштовно. 

Скільки це коштує

Mono-еквайринг працюватиме за тарифом 1,8% з кожної транзакції – «і ніяких орендних платежів і заміни рулонів з чеками».


Еквайринг – це можливість приймати безготівкові платежі через POS-термінал або QR, яку надає підприємцю банк-еквайр.

В Україні послуги еквайрингу надають 54 банки. За даними Нацбанку, найпопулярніші – «Приватбанк», «Ощадбанк» і «Райффайзен Банк Аваль». У кожного різний пакет послуг і тарифи. 

Банки встановлюють POS-термінал здебільшого безкоштовно. Натомість треба платити абонплату за користування ним та комісію за кожен платіж. У трійки найбільших українських еквайрів тарифи однакові: абонплата – 400 гривень за місяць, комісія – 2% з транзакції за всіма картками.


Днями Офіс Президента запропонував відшкодовувати комісію за еквайринг для малого бізнесу.