Фахівці з Цюрихського університету прикладних наук оцінили потенційний вплив змін клімату на вирощування кави, кеш’ю та авокадо. Їх в основному виробляють дрібні фермери в тропічних регіонах, при цьому ці продукти експортують в усьому світі. Очікуваний дохід з продажу кави в 2022 році становитиме $460 млрд, для авокадо та кеш’ю — $13 та $6 млрд відповідно.

Ось що з’ясували швейцарські вчені:

  • Половина найкращих плантацій для вирощування кави, кеш’ю та авокадо може стати непридатною через зміни клімату. Найбільше постраждає Бразилія, головний експортер кавових зерен. Там площа пригожої землі скоротиться на 79%. Також посіви зменшаться в Колумбії.
  • Утім, окремі регіони навпаки стануть більш придатними для вирощування кави. Це Чилі, Аргентина та США.

Особливість методу, який застосували вчені, полягає у вивченні параметрів суші та ґрунту, а також суто кліматичних факторів — температури та опадів. Такий підхід дозволив їм оцінити, чи можна вирощувати певні культури в певних регіонах тропіків після зміни кислотності чи текстури грунту.

Чому це важливо

Більшість досліджень про вплив кліматичних змін на сільське господарство зосереджуються на основних культурах, як-от пшениця, кукурудза, картопля та олійні культури, що ростуть у помірних широтах. 

При цьому мало уваги вчені приділяють тропічним регіонам, пише HighTech Plus з посиланням на Science Alert. А вони становлять близько 40% поверхні суші планети, там проживає понад 3 млрд людей.

До того ж кілька років тому вчені підрахували, що людство вже знищило половину верхнього шару родючих ґрунтів. Якщо не змінити підхід до сільського господарства, руйнація триватиме, і через 60 років родючої землі не залишиться — усе перетвориться на пустелю.