Почитати на вихідних: українські мультфільми, дефіцит паперу і постковід

В нашій традиційній добірці: США, Китай та рідкісні метали, «Патігейт» Бориса Джонсона, чому помирають жанри кіно та інші матеріали, які ми рекомендуємо до прочитання.

? «Найкраще кіно — у голові». Як колишні CMO та інвестор Nimses створили платформу для інтерактивних спектаклів 211steps

Колишній CMO Nimses Андрій Сірченко та інвестор цієї ж компанії Євген Уткін анонсували проєкт 211steps. Це застосунок для створення геоігор, квестів, екскурсій та інших інтерактивів на стику онлайн та офлайн. Творці хочуть за допомогою нових технологій пожвавити інтерес до мистецтва в період пандемії.

Vector поговорив з Андрієм Сірченком і розповідає, звідки виникла ідея 211steps, як працює продукт і які розваги будуть доступні користувачам. Читати повністю…

? Українські мультфільми стають кращими, але не дотягують до західних. Тільки «Викрадена принцеса» змогла відбити вкладені гроші. Чому? Мало грошей? Не вміють малювати? — Відповідають режисери, продюсери та мультиплікатори

У грудні 2022 року українська студія Animagrad обіцяє випустити у прокат новий анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня». Вихід фільму вже кілька разів переносили, а критики чекають на нього з 2019 року. Улітку 2021 року вийшов «Гуллівер повертається», який Володимир Зеленський анонсував ще у 2016 році, зараз це найдорожчий мультфільм українського виробництва — на нього витратили $10 мільйонів. Виробляти повнометражні мультфільми регулярно Україна почала недавно. Першим українським мальованим повним метром можна вважати «Звірячі війни» 2000 року від Одеської студії мультиплікації. Був ще «У країні Альхоків» 1994 року тієї ж студії. Обидві стрічки за рівнем картинки прості, а то й примітивні.

Відродження великої анімації в Україні розпочалося у 2014 році, коли вийшов «Бабай» від студії «Укранімафільм», який задав три тренди. Перший — використання національного фольклору і колориту. Другий — експлуатація відомих широкому загалу, але вільних від авторських прав персонажів. І третій тренд — усі українські повнометражки критикували за слабкі сценарії. Недоліки графіки критики пробачали, посилаючись на проблеми зростання. Однак глядачі на українську анімацію ходили неохоче. У прокаті «Бабай» провалився. 3D-проєкти «Микита Кожумʼяка» і «Клара та чарівний дракон» теж не зібрали касу в кінотеатрах. А 2D-мультфільм «Віктор_Робот» від студії «Червоний собака» виходив лише в обмежений прокат, натомість здобув приз глядацьких симпатій на Одеському міжнародному кінофестивалі. Почасти окупився один проєкт — «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» від студії Animagrad, але здебільшого завдяки міжнародному прокату. Творці «Гуллівера» теж сподіваються на прокат в інших країнах.

«Бабель» поговорив із творцями українських анімаційних фільмів і розповідає, які проєкти вийдуть у найближчому майбутньому і що заважає вітчизняним мультиплікаторам робити фільми на рівні, наприклад, Ірландії, яка створює їх у 20 разів більше за Україну. Читати повністю…

? У світі дефіцит паперу. Українські видавці переживають кризу, книжки дорожчатимуть

Уже другий рік світова економіка переживає кризу постачання паперу. Це відбилося на багатьох галузях у США та інших країнах, а зараз докотилося й до України. На проблеми, що насуваються, скаржаться великі видавці та друкарні.

AIN.Business вирішив розібратися в тому, наскільки ж велика криза та скільки коштуватимуть книжки. Для цього ми поспілкувалися із засновником видавництва «Лабораторія» Антоном Мартиновим та керівницею видавництва Vivat Юлією Орловою. Читати повністю…

⚙️ Бій за таблицю Менделєєва: як США та Китай борються за рідкісні метали

У напрямку Землі летить комета, яка загрожує знищити все живе на планеті, однак влада не хоче підривати її та змінювати курс. На небесному тілі виявлені поклади рідкісноземельних металів на трильйони доларів, тому порятунок людства відтягують до останнього моменту.

Цей абсурдний сюжет комедії Адама МакКея «Не дивіться вгору» частково відображає реальні настрої на ринку рідкісноземельних та кольорових металів.

З кожним роком компанії та споживачі потребують все більше складної електроніки. Для її виробництва потрібно більше металів, однак їхня кількість обмежена, а політичні конфлікти змушують побоюватися зривів постачань.

Загострення відносин Китаю та США, військовий переворот у М’янмі та енергетична криза перетворили постачання рідкісноземельних та кольорових металів на питання національної безпеки для багатьох передових країн.

Тим часом ціни на них б’ють десятирічні рекорди і впливають на вартість електроніки. Дорожчає все: від музичних колонок до обладнання для передових американських винищувачів. Чого чекати далі? Читати повністю…

? «Человек не отличит Матрицу от реального мира, но это и не нужно»: философ Дэвид Чалмерс о вселенной и метавселенной

Дэвид Чалмерс — австралийский философ-академик, который на протяжении почти 30 лет исследует вопросы сознания и языка. Чалмерс известен рядом философских концепций — например, в 1995 году он сформулировал трудную проблему сознания: никакое знание процессов в мозге не объясняет, почему и как человек переживает субъективный опыт — ощущает цвета, звуки, вкусы и прикосновения.

В конце января 2022 года Чалмерс опубликовал новую книгу «Reality+», центральный тезис которой гласит: делить реальности на подлинные и виртуальные не имеет смысла. The New York Times, Vox, Ars Technica и ряд других изданий взяли у Чалмерса интервью, чтобы выяснить подробности его идей, а TJ подготовил компиляцию самых интересных моментов. Читать полностью…

? Фінансова модель для равликової ферми — кейс FuelFinance та Франкоснейл

Засновниця компанії FuelFinance Альона Мисько підготувала фінансові поради для равликової ферми Франкоснейл (Franko Snail). Ферма, як можна здогадатись з назви, знаходиться у Івано-Франківській області і шукає шляхи для максимізації своїх фінансових показників. Поради FuelFinance стануть актуальними для всіх, хто веде схожий бізнес, та будуть загалом корисними для підприємців — часто їх болі досить схожі. Читати повністю…

? Long COVID, или Долгие проводы коронавируса: что медицина знает о постковидном синдроме

Во всем мире коронавирусом переболели более 290 млн человек. Кто-то выздоравливает за месяц, но большинству требуется гораздо больше времени. Разбираемся, что такое Long COVID, почему он возникает, как проявляется, лечится, и при чем здесь дальнобойщики. Читать полностью…

?? У Бориса Джонсона большие проблемы из-за вечеринок в разгар локдауна и «Патигейта». Теперь к его отставке призывают даже соратники по партии

Пока Борис Джонсон встречался в Киеве с Владимиром Зеленским, в Великобритании и не думал утихать главный скандал в карьере политика — так называемый «Патигейт» (Partygate).

Теперь Джонсона обвиняют в том, что он и сам участвовал в многочисленных вечеринках с обильным употреблением алкоголя в резиденции премьера в разгар жестких локдаунов и ограничений — которые сам Джонсон и вводил. Читать полностью…

? Далі не буде: чому помирають жанри кіно

Здається, що занепад того чи іншого кіножанру пояснити просто, — за десятиліття він приївся. Але насправді на це можуть впливати не лише уподобання аудиторії, а й соціальна турбулентність, зміна політичного режиму й гендерна революція. Розповідаємо, як Бюро у справах індіанців підкосило вестерн, чому ромкоми набридли жінкам та як Маргарет Тетчер заборонила кіно. Читати повністю…

Якщо ви вже все прочитали, а вихідні досі тривають, зазирніть до наших попередніх добірок — вони зібрані тут.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук