Стартап дня: фінансовий інструмент для поступового розвитку бізнесу Pipeliner.online

Читати на RU

Рубрика «Стартап дня» на AIN.UA — це трибуна для засновників проектів, де можна познайомити потенційних клієнтів та інвесторів зі своїм продуктом. Редакція зберігає пряму мову спікера. Розповісти про свій стартапі можна, заповнивши анкету за посиланням.

Pipeliner — це фінансовий сервіс, який надає своїм користувачам інструменти для поетапного моделювання бізнесу і доступ до внутрішньої екосистеми, де вони можуть знайти партнерів для ефективного розвитку.

Засновники та команда стартапу

Засновники стартапу — Євген Жебко, Анастасія Ем та Тарас Кібіткін. Зараз у команді 8 співробітників.

Про що стартап

Pipeliner — це фінансовий сервіс, який надає своїм користувачам, окрім унікальних інструментів для поетапного моделювання бізнесу, ще доступ до внутрішньої екосистеми, де вони можуть знайти партнерів для ефективного розвитку. Цільовий сегмент проекту — малий та середній бізнес.

Pipeliner можна адаптувати до конкретних бізнес-потреб, інтегрувати з джерелами даних компанії і, зрештою, генерувати результати, які легко доступні та зрозумілі будь-якому члену команди.

Яка модель монетизації

Підписка.

Скільки часу пішло на MVP? Яких помилок припустилися?

Перша версія MVP з’явилась вже через півроку після утворення команди. На наш погляд головна помилка була у тому, що ми вважали, що не має сенсу говорити публічно про стартап доки не буде MVP. Команда була сконцентрована переважно на дослідженнях.

Через це ми зробили фокус лише на одному івенті — пітчінг Ukraininan Startup Fund — та втратили багато інших більш форматних у нашому контексті івентів, на яких можна було в рамках панельних дискусій також отримати кваліфікований зворотний зв’язок.

Не зважаючи на те, що ми бачимо нашою місією створення єдиного простору для ефективного зростання малого та середнього бізнесу саме в Україні, саме цей факт потребував багато пояснень у спілкуванні з фондами та інвесторами. І це звісно зрозуміло, бо всім хочеться бачити єдинорогів, які захоплюють всесвіт. Ми це добре розуміємо і крок за кроком йдемо у цьому напрямку — тестуємо не тільки локальний ринок, але й ринки західної Європи та США.

Як виникла ідея створити стартап?

Євген, CEO та засновник сервісу Pipeliner, мав свій досвід переважно у хардверних стартапах. Складності з будуванням та масштабуванням фінансових моделей виникали завжди й це біль, про який вже багато було написано матеріалів.

Коли з грудня 2019 року пандемія почала поступово захоплювати світ, який до цього ще не мав досвіду віддаленої роботи в карантинні періоди у таких масштабах, багато підприємців почали замислюватися як швидко змінювати свій бізнес.

Так до Євгена звернулися друзі з запитом допомогти побудувати ймовірні сценарії та знайти серед них оптимальний, бо грошей на той час вистачало на декілька спроб. Вже через пів року таких колаборацій стало зрозуміло, що ця проблема існує не тільки для стартапів та на її вирішення дійсно є попит.

Саме через такі колаборації у проєкті згодом з’явилися ще два співзасновники — це Анастасія та Тарас, що спершу долучилися до тестів шаблонів Гугл таблиць, а побачивши, як це працює, повірили в те, що їх можна перетворити на корисний для малого та середнього бізнесу продукт.

Далі були відкриті майстер-класи, дискусії, краудфандинг, багато інтерв’ю та комунікацій з фондами, представниками малого та середнього бізнесу, що кожний раз підтверджували базові гіпотези — МСБ хоче ефективно розвиватися, залучати інвестиції, але для цього немає простих та зрозумілих рішень.

Хто ваші конкуренти, які в них досягнення?

Finmark, Finmap, PlanFact, bJet, Bimp. Декілька наших особливостей:

  • Pipeliner можна адаптувати до конкретних бізнес-потреб, інтегрувати з джерелами даних компанії та, зрештою, генерувати результати, які доступні та зрозумілі будь-якому члену команди,
  • У своєму підході сервіс охоплює три рівні — стратегію, операційний рівень та проекти, пов’язуючи таким чином облік грошових коштів, ресурси та бізнес-модель компанії. Що важливо, це простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який не потребує спеціальних знань від користувача,
  • На рівні проекту користувач може моделювати різні сценарії розвитку свого бізнесу, порівнювати їх між собою і з фактом. Використовуючи наші алгоритми прогнозування, користувач розуміє, де він заробляє, а де втрачає,
  • Наш користувач це не обов’язково діючий бізнес, це може бути початківець, що хоче змоделювати свій майбутній бізнес. Тобто ми пропонуємо інструменти для моделювання та інтерактивного навчання бізнес-процесам,
  • Pipeliner.online це не лише сервіс з купою корисних інструментів для малого та середнього бізнесу, але й платформа для легкої колаборації між МСБ та фінансовими інституціями.

Яких конкурентів уже немає, чому в них не вийшло?

Згідно з даними UAFIC, Personal finance / wealth management показав у 2018 році зростання аж на 50% та продовжує цю динаміку переважно через карантинні заходи та зміщення фокусу у бік онлайн комунікацій.

Загалом п’ять з шести компаній, що надають на вітчизняному ринку подібні послуги, з’явилися за останні роки. Тож на сьогодні ще замало статистики для того, щоб робити якісь висновки щодо успіхів або навпаки.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту?

Один з основних чинників це розвиток та обсяг користування фінансовими сервісами. Малий та середній бізнес як ніколи потребує підтримки — розумне фінансування, кредитування, організація конструктивної співпраці між фінансовими інституціями та користувачами їх послуг, краундівестинг тощо. Наша платформа інтегрує необхідні інструменти та стандарти для того, щоб задовольнити потреби кожної зі сторін.

Скільки грошей/часу інвестовано?

Зараз ми завершуємо перший pre-seed-раунд, залучивши від двох приватних інвесторів сукупно $30 000. Ці гроші підуть переважно на завершення другої версії MVP та тестування базовому функціоналу з партнерами та користувачами, що залишили свої запити на тестування впродовж останніх 4 місяців переважно через сайт та краудфандинговий майданчик, де ми проводили тестування фокус-груп.

Чого вдалося досягти?

Публічний доступ буде відкритий через 6 місяців. Для усіх охочих бути у курсі оновлень щодо запуску сервісу, пропонуємо долучитися до нашої спільноти у групі на фейсбуці або залишити запит через сайт.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук