Податковий комітет ВРУ одноголосно затвердив проєкт закону про підтримку української економіки. Зокрема, передбачається зменшення податкового навантаження на малий та великий бізнес, запровадження кредитних канікул та податкові знижки для благодійних організацій.

Ярослав Железняк, перший заступник голови податкового комітету, зазначив основні зміни до законопроєкту 7137 щодо підтримки бізнесу. 

Оновлена версія законопроєкту 7137-д, окрім скасування акцизу на нафтопродукти та зниження ПДВ на пальне до 7%, міститиме ще нововеденення, які стосуються практично всіх сфер економіки. 

Ось основні з них:

  • Єдиний податок для представників великого бізнесу. Підвищено ліміт доходів за рік: з 10 млн до 10 млрд. Знято обмеження щодо кількості працівників та введено податок 2% від обігу. Податок поширюється на всі види діяльності, окрім підакцизних товарів та грального бізнесу.
  • До закінчення воєнного стану не застосовуватимуться санкції за порушення закону про РРО.
  • Відновлення всіх перевірок. Виняток не становлять навіть ті, що були заборонені під час карантину. Щодо можливостей розрахунку карткою, то у випадку відсутності таких можливостей, передбачено штраф у розмірі 8500 грн.
  • Кредитні канікули, що триватимуть під час воєнного стану та 30 днів  після його закінчення. Скасовується відповідальність за несвоєчасну оплату споживчих кредитів. Забороняється стягнення майна по іпотеці та виселення мешканців.
  • Податкова знижка для неприбуткових організацій на пожертвування зросте на 12%, а саме: з 4% до 16. Благодійна допомога, надана учасникам бойових дій та особам, які проживають на території бойових дій, не оподатковується податком на доходи. Також не буде оподатковуватись нецільова благодійна допомога, що скерована постраждали внаслідок збройної агресії РФ. 
  • Обмеження зарплат держслужбовцям до 65000 грн, тобто до 10 мінімальних зарплат. Виняток становлять ті особи, що безпосередньо залучені до заходів оборони України.

Нагадаємо, що 7 березня у податковому законодавстві відбулася низка змін щодо ведення бізнесу під час воєнного стану. Детальніше в нашому матеріалі