Бюро економічної безпеки, СБУ, Нацполіція та місцева влада опрацювали майже 400 повідомлень щодо підприємців, які неоґрунтовано завищують ціни на оренду житла, продукти харчування, товари першої необхідності та пальне.

Загалом установи отримали близько 700 звернень щодо порушень, однак частину з них заявники не підтвердили. Найбільше скарг надійшло із Львівщини — 177 повідомлень, Київщини — 70, Дніпропетровщини — 68, Закарпаття — 54, Вінниччини — 45.

Що робить БЕБ

  • БЕБ з’ясовує, чому зросли ціни, по ланцюгу від роздрібного продавця до гуртового, і домагається подешевшання харчів на ринках та в магазинах.
  • Орендодавці із завищеними цінами «спокутують вину» тим, що безкоштовно селять переселенців або частково повертають кошти. Так, в одній із західних областей мешканцям готелю повернули 15 000 грн, сплачених за дві доби проживання. Також підприємці перераховують кошти на ЗСУ, допомагають волонтерам.
  • Водночас націнку на пальне, як з’ясувалося, більшість АЗС встановлює на мінімальному рівні відповідно до рішення Мінекономіки.

За результатами підтвердження факту злочину в економічній сфері, БЕБ відкриває адміністративні або кримінальні провадження. Винних притягують до відповідальності. Товарно матеріальні цінності можуть вилучати та передавати на потреби ЗСУ або як гуманітарну допомогу постраждалим від російської агресії.

Куди повідомляти про порушення

Можна писати на електронну адресу [email protected] або в чат-бот StopOverpriceBot. Результати опрацювання повідомлень по областях оновлюють у телеграм-каналі відомства.