З 24 лютого західні регіони прийняли тисячі осіб, що постраждали внаслідок війни. Відтоді будь-яка сфера щоденного життя українця змінилася. Б’юті індустрія – не виняток. AIN.Business розповідає конкретні історії підприємців, що продовжують працювати в умовах війни.

Перукарський салон «Топлайн» в Тернополі вже 19 років. Заклад надає повний спектр перукарських послуг. За свою історію салон зібрав широку клієнтську базу. Тут працює 13 спеціалістів. Власниця закладу Анжеліка Грицик розповідає, як змінилася роботу салону за 43 дні війни.

Фото: особистий архів Анжеліки Грицик

Клієнтська база тепер виглядає по-іншому

У нас дуже багато переселенців. Місто переповнене. Відповідно, є наплив клієнтів. Особливо відчутно це було на початку війни. Скоротився графік роботи, зменшилась кількість працівників, але зріс попит. Двоє працівниць виїхало за кордон, що теж ускладнило роботу. Але вони вже повернулись і ми продовжуємо прцювати у попередньому складі. Також до нас приєдналось два майстри манікюру: одна переїхала з Бучі, друга – з Києва. Держпідтримку 6500 грн на кожного працівника-переселенця ще не оформила, але дякую, що нагадуєте.

Звикаємо і до нових клієнтів. Оскільки наш салон зі своєю історією: скоро 20 років, як на ми ринку, то за цей час вдалося сформувати свою клієнтську базу. Сьогодні вона зазнала суттєвих змін, бо багато клієнтів виїхало. Хтось просто з міста, а хтось – закордон. Нові клієнти зупиняються в Тернополі, зазвичай, коротко і їдуть далі. Тому, історія з таким типом клієнтів, швидше за все, одноразова. Хоча дехто переїжджає до нас на довше.

Ціни принципово не піднімали

Наш цінник такий, як і до війни. Не піднімаємо ціни на послуги, хоч косметичні засоби подорожчали. Війна – не час для спекуляцій.

Зараз найпопулярнішими послугами в нашому салоні є манікюр та чоловічі і дитячі стрижки. Особливо манікюр, покриття гель-лаком. Якщо людина втекла з пекла війни, то хоч мінімально хоче повернутись до своїх щоденних ритуалів. Привести себе в порядок, повернутись до звичного життя. 

Стрижемо військових безкоштовно

Ми з дівчатами допомагаємо військовим хто, як може. Це поза роботою. В салоні ж вирішили, що будемо стригти всіх військових безкоштовно або з суттєвими знижками, якщо попередня опція їм не підходить. Це стосується тероборони, гвардійців і всіх наших захисників у формі.

Режим роботи зазнав змін

Ми працювали майже увесь час. Лише перший тиждень війни, коли була загальна невідомість, не виходили на роботу. З березня почали працювати далі. За замовчуванням, працюємо з 8.30 до 20.00 години. На початку війни прийшлося скоротити графік роботи. Працювали з 10.00 до 17.00, бо працівники не встигали добиратися в салон. У нас в Тернополі є комендантська година. Плюс громадський транспорт їздив не регулярно. Потрібно було реагувати, бо безпека на першому місці. Тепер працюємо з 9.00 до 18.00.


Нагадуємо, що ми писали про держпідтримку роботодавців, що приймають на роботу переселенців та про безкоштовні опції, що допомагають малому бізнесу під час війни.