Редакція AIN.UA спільно з компанією Mastercard запустили проєкт «Сила Бізнесу», у якому ми говоримо з українськими підприємцями про те, як вони працюють в умовах війни, волонтерять та планують подальший розвиток свого бізнесу.
Павло Гук, співзасновник бістро Pure & Naive, за кілька днів після початку війни зрозумів: сидіти склавши руки — не найкраща ідея, тому команда доєдналася до руху «Київ Волонтерський» та почала готувати їжу для лікарів, тероборони та ЗСУ.
Слухати на SoundCloud:
Також епізод можна прослухати на Apple Podcasts, Spotify, Anchor та Overcast. Або ж читайте коротку текстову версію нижче.
Декілька фактів із розмови:
- Спочатку готували орієнтовно 300-500 порцій на день, згодом випрацювали систему — і почали збирати щонайменше 1200 обідів, інколи — до 1500. На час запису матеріалу зробили майже 50 000 порцій для ЗСУ, тероборони, лікарів та тимчасово переміщених осіб, які приїхали до столиці. Допомогу частково спрямовували також на Київську область, куди відвозили продукти та гуманітарну допомогу.
- На початку війни заклад не працював зовсім. Потім у Pure & Naive вже відкрили кухню й оновили меню на кілька позицій. Основний фактор при його формуванні — доступність усіх необхідних інгредієнтів. Відвідувачів, звісно, не так багато, як раніше, але в хороші дні, наприклад, на вихідних бістро приймає до 50 гостей. Павло сподівається, що з приходом тепла їхня кількість зросте — на вулиці знову з’являться столики, на які до війни був особливий попит.
- Отримані кошти від роботи закладу витрачають на фінансову підтримку співробітників і тих, хто продовжує займатися виключно волонтерством, а також на закупівлю продуктів.
- Станом на кінець березня Гук з партнерами витратили понад 2 млн грн власних коштів, у квітні ця цифра значно зросла через більші закупки.
- Упоратися з оптимізацією бізнесу та й загалом вистояти допоміг досвід 2020-го, здобутий під час пандемії: ще тоді компанія зробила висновки та навчилась працювати у складні часи. Тоді бізнес Pure & Naive зріс у 6 разів.