Як працює IT-бізнес під час війни? Кейс провайдера IT-інфраструктури

Побоювання щодо повного колапсу держави у разі війни були поширені напередодні повномасштабного вторгнення. Однак дії захисників та згуртованість суспільства зберегли функціонування країни – в тому числі і української економіки. Як бізнес зустрів війну, як змінились потреби клієнтів і як поточні умови формують новий підхід до роботи, розповідає SIM-Networks – німецький провайдер IT-інфраструктури з представництвом в Києві. 

Що відбувалось у компанії в перші дні вторгення?

Київський офіс SIM-Networks зустрів повномасштабне вторгнення так само, як і переважна більшість українців. Колегам було необхідно подбати про безпеку рідних, а також долучитись до боротьби в міру своїх можливостей – перші дні після 24 лютого були присвячені саме цьому. 

Цілком природньо, що частина бізнес-процесів призупинилась задля вирішення цих нагальних питань, однак команда продовжувала підтримувати постійних клієнтів та відповідати на запити. Частина проектів, які згодом стали показовими кейсами і суттєво вплинули на бізнес, були реалізовані у цей період.

На щастя, команді вдалося швидко стабілізувати ситуацію і відновити повноцінну роботу компанії. Наразі офіс працює віддалено заради безпеки співробітників. Відсутність прив’язки до робочого місця також дозволяє колегам брати активну участь у волонтерському русі – забезпечувати військових харчуванням, обладнанням, організовувати збори коштів тощо. 

Чи є зараз попит на послуги і чого очікують клієнти?

У перші тижні повномасштабного вторгнення активність переважно спостерігалась серед постійних клієнтів компанії з України. Оптимізація IT-ресурсів стала першим кроком для частини бізнесів – деякі проекти втрачали актуальність, тому потужності перенаправляли на інші задачі або ж частково відключали. Інша частина клієнтів замовляла нові послуги – зокрема, повну міграцію IT-інфраструктури в дата-центри в Німеччині та Нідерландах. Час реалізації проекту був ключовим фактором, адже бізнесам було необхідно забезпечити захист даних якомога скоріше. 

Швидкість загалом стала пріоритетом для значної кількості клієнтів – наприклад, з часом зріс попит на хмарні послуги. fТакі платформи моментально активуються і масштабуються, що дозволяє бізнесам швидко адаптувати потужності до непередбачуваних обставин. Крім того, у випадку з публічною хмарою клієнт оплачує лише ті ресурси, які використовує наразі – актуальність такої моделі оплати зросла за умов нестабільної економічної ситуації. 

Наявність цілодобової технічної підтримки також суттєво вплинула на швидкість вирішення проблем клієнтів. Голова відділу Customer Care Дмитро Мельник поділився спостереженнями: 

«Обмеження електропостачання, перебої в роботі локальних інтернет-провайдерів, сигнали повітряної тривоги тощо – це сучасні умови, в яких працює бізнес. Якщо компанія має можливість виконувати задачі, для цього потрібна допомога – а вона може знадобитись і о 10 вечора, і о 4 ранку».

Компанії вдалось оперативно адаптуватись до ситуації – частина кризових процесів виробилась ще на початку пандемії COVID-19. Однак війна створила ряд унікальних умов, які підштовхнули команду до засвоєння нових уроків. Якщо коротко формулювати основний урок – за поточних умов клієнти передусім цінують гнучкість. Прояви цього принципу помітні як у вимогах до технічної реалізації проектів, так і в очікуваннях щодо підходу до взаємодії з клієнтами. 

Які кейси вплинули на підхід команди до роботи під час війни?

У перші дні після початку повномасштабного вторгнення до нас звернулись представники розробника «ЛІГА:ЗАКОН». У нас вже був досвід співпраці – частина даних компанії була розміщена на потужностях SIM-Networks. Задача клієнта – перенести локальну інфраструктуру з основними сервісами у європейський дата-центр, щоб забезпечити захист і стабільну роботу бізнесу. 

Критично важливі IT-сервіси клієнта були розміщені на базі гіперконвергентної інфраструктури з 10 виділених серверів. У системі використовується віртуалізація засобами гіпервізора ESXi. Зв’язок між серверами забезпечений за допомогою комутаторів з високою пропускною здатністю. Подібна схема інфраструктури вже використовувалась для потужностей клієнта, що були розміщені у дата-центрі SIM-Networks – це спростило і пришвидшило міграцію інфраструктури. 

Проект був реалізований на лояльних до клієнта умовах оплати через непередбачувану економічну ситуацію в країні. Крім того, ризики локального розміщення IT-інфраструктури значно зросли з початком війни – дані можна втратити через фізичне знищення серверів. Втрата IT-фундаменту – серйозний удар для будь-якого сучасного бізнесу, а в поточних умовах це ще один удар по економіці України. З огляду на ці чинники, бюрократична сторона проекту поступилась глобальній меті – виконати задачу клієнта якомога швидше.

Пізніше до SIM-Networks звернулись представники відомої української медіагрупи, назву якої ми не вказуємо з міркувань безпеки та конфіденційності. Задача клієнта – надати європейським глядачам доступ до телеканалів холдингу через інтернет, за допомогою технології IP-телебачення. Локація дата-центру зіграла важливу роль у виборі постачальника – розміщення у Німеччині здатне забезпечити високу якість стрімінгу для глядачів з усього Європейського Союзу.

Основою рішення став виділений сервер з високою пропускною здатністю, що відповідає вимогам мультимедійного стрімінгу. Пізніше клієнт замовив додаткове сховище для сервера – наразі там розгорнуто резервне дзеркало онлайн-ресурсів компанії. Проект був успішно реалізований в строки, зазначені клієнтом.

Уроки, засвоєні під час реалізації попередніх проектів, вплинули на підхід команди до співпраці з медіахолдингом. В умовах війни українські медіа виконують важливу роботу на інформаційному фронті і доносять голоси українців до європейського глядача. З цієї причини ми адаптували процеси внутрішньої роботи та взаємодії з клієнтами задля конкретних потреб проекту.

Принципи, що команда винесла з цих кейсів, було необхідно сформулювати і поширити на загальний підхід до бізнесу в умовах війни. Результатом цієї роботи стали дві акції – SIM-Networks пропонує новим клієнтам з України знижку 50% на послуги IT-інфраструктури, а також безкоштовний хостинг для некомерційних і волонтерських організацій, що працюють на перемогу України. Ми сподіваємось, що ці пропозиції стануть внеском у нашу спільну перемогу, до якої зараз долучається кожен – на полі бою, в інформаційному просторі і на економічному фронті.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук