7 березня 2022 року підприємці були звільнені від відповідальності за будь-які порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Але, чи означає це, що всі підприємці звільнені від штрафів за недотримання даного закону? Керівниця центру «Вчасно.Каса» Анна Комарова розповіла подробиці виданню Mind. AIN.Business вибрав головні тези.

  • Продовжувати видавати чеки це і є дотримання даного закону. Таким чином підприємці показують реальні фінансові надходження і держава отримує потрібну кількість податків від бізнесу. Останнє, в свою чергу, є дуже важливим на даний час. 
  • Експертка радить встановити касу вже зараз, або принаймні почати ознайомлюватися з різними її видами. Не варто чекати розпорядження уряду про повернення штрафів за недотримання закону, адже може статися колапс, схожий на той, що був наприкінці 2021 року.

На що необхідно звернути увагу при купівлі РРО\ПРРО:

  1. Важливо пам’ятати: у місцевості, де інтернет не дуже справний — краще використовувати РРО, а не програмний реєстратор розрахункових операцій. Незважаючи на те, що перший — дорожчий і велика ймовірність втратити даних, а другий — більш зручний: при переїзді, ви просто змінюєте торгову точку.
  2. Можна отримати безкоштовну програмну касу від податкової державної служби. Проте вона без широкого спектру можливостей. 
  3. Варто випробувати тестові каси, які пропонують сервіси. Ви можете спробувати своїм ключем видати чеки, протестувати додавання товарів, перевірити, чи є можливість імпорту товарів, чи рахує сервіс решту. 
  4. Якщо ваш бізнес знаходиться в зоні воєнних дій, звертайте увагу на стабільну роботу сервісу.

Нагадуємо, що 17 березня 2022 року були внесені зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Вони передбачають застосування санкцій до підприємців, які розраховують покупців із використанням електронних платіжних засобів, зокрема при продажі підакцизних товарів: спирту, алкогольних напоїв, тютюнових вироби, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, автомобілів, електричної енергії.

Вони можуть бути оштрафовані за такі порушення:

  • проведення розрахунків на неповну суму вартості товарів; проведення розрахунків без використання РРО; 
  • невидача фіскального чека покупцю — застосовується штраф у розмірі 100 відсотків вартості проданих у такий спосіб  товарів, якщо таке порушення вчинено вперше, а за кожне наступне порушення — 150 відсотків вартості проданих товарів;
  • відсутність контрольної стрічки в РРО або внесення до неї спотворених даних — застосовується штраф у розмірі 510 грн;
  • проведення розрахунків через РРО без використання режиму програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду категорії, ціни товару та обліку його кількості — застосовується штраф у розмірі 5100 грн;
  • використання РРО при здійсненні розрахунків, до якого були внесені зміни, не передбачені програмною документацією виробника, — застосовується штраф у розмірі 5100 грн;
  • неподання до контролюючого органу звітності, пов’язаної із використанням РРО, — застосовується штраф у розмірі 510 грн;
  • реалізація необлікованих підакцизних товарів — застосовується штраф у розмірі вартості таких товарів.