7 вересня 2022 року парламенту підтримав законопроект №7655 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств за структурні підрозділи, які здійснюють торгівлю валютними цінностями у готівковій формі.
Нагадуємо, наприкінці серпня 2022 року Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики схвалив законопроект №7655 про сплату авансових внесків з податку на прибуток для пунктів обміну валют. Дмитро Гетманцев, розвінчує міфи стосовно нього у своєму Telegram. AIN.Business переповідає основні пункти.
- Схвалення законопроекту не передбачає появі нового податку – змінюється лише механізм обчислення та сплати податку на прибуток. Розрахунок цього податку для фінустанов буде прив’язано до кількості пунктів обміну. Податок потрібно буде сплачувати авансом щомісяця у фіксованому розмірі. Але за результатами звітного року сума сплаченого авансу зараховується у сплату податку на прибуток за весь рік.
- Даний законопроект спрямований на боротьбу з ухиленням від оподаткування, а не на підвищення податків. Як зазначив Гетманцев, значна частина грошей в обмінниках пройшла повз армію, пенсіонерів та переселенців у кишені власників обмінників. Адже у 2021 році з 4 000 обмінників галузь сплатила 7 млн грн податків, близько 1700 грн на рік з одного пункту обміну. За розрахунками Нацбанку один обмінний пункт заробляє в середньому щонайменше 80 000 грн щомісяця.
- Зміна умов оподаткування не скасовує діяльність НБУ та правоохоронних органів, на які покладається боротьба з чорним ринком готівкової валюти. Таким чином, законопроект не «зажене усі обмінники в тінь».
Напередодні голова Комітету наголошував, що в разі, якщо парламент підтримає законопроект, бюджет щомісячно отримуватиме фіксовану суму в розмірі 3 мінімальних зарплат за кожний пункт обміну. За рік надходження до держбюджету складуть близько мільярда гривень.