Найкращі хмарні сервіси України у 2022 році: дослідження Molfar

Команда Molfar провела дослідження під прикриттям легенди. Ми зібрали інсайдерську інформацію про особливості роботи, обслуговування, оплати та використання сервісів зсередини. Найповніший огляд всіх нюансів надання послуг хмарних сховищ від 17 провайдерів України. Змістовна інформація для компаній, які хочуть побудувати віддалену роботу у зв’язку із військовою агресією росії проти України. 

Ми також порівняли оцінку компаній у 2022 році з нашою ж оцінкою тих самих компаній у 2021. Ви можете подивитися на динаміку зміни якості послуг у компанії. Спойлер: лідери ринку потрохи здають позиції. 

Підготовка до ресерчу, правила оцінювання та легенда

Дослідження розпочалося у лютому 2022 року. У зв’язку з вторгненням росії на територію України 24 лютого, проведення дослідження було припинено. У липні 2022 року ми продовжили аналізувати показники, і от нарешті завершили дослідження. 

У зв’язку з військовою агресією росії більшість IT-компаній з офісами на сході України зіткнулися з необхідністю релокації співробітників в інші регіони, а також організації робочого процесу віддалено, для чого необхідний доступ до хмарних сервісів. 

Легенда. Звернення до провайдерів зроблено від імені IT-компанії, яка хоче відкрити R&D-відділ для віддалених співробітників (5-10 осіб), для оптимізації робочого процесу розробка відбуватиметься у хмарному сховищі. 

Завдання дослідження: одержати технічні специфікації, тестовий доступ до сервісу. Запит надіслано до 17 компаній. 

Результати дослідження

Лідери. За сумою балів перше місце поділили GigaCloud та Tetcloud. GigaCloud отримали найбільшу кількість балів у категорії «Реакція та умови КП». Tetcloud отримали найвищі оцінки за роботу техпідтримки у категоріях «Підписання договору» та «Технічна частина». Друге місце розділили De Novo та Tucha також отримавши високі бали у категоріях «Реакція та умови КП» та «Технічна частина». Третє місце посіли Парковий, здобувши високі бали за роботу технічної підтримки у всіх трьох категоріях. Медіана – 35 балів.

Аутсайдери. Adamant отримали найнижчу оцінку роботи техпідтримки в категорії «Технічна частина». У категорії Умови КП Adamant розділили низькі бали з Volia. У категорії «Підписання договору» найнижчі бали отримали DataGroup, DataStore, Adamant та UCloud.

Для порівняння поточних показників компаній з показниками за попередній рік були підсумовані бали за одним і тим самим показниками компанії за 2021 та за 2022:

Ранжування за сумою балів за всі пункти (ліворуч), порівняння поточних показників компаній з показниками за попередній рік (праворуч)

Реакція та умови КП

Першість у категорії дісталася GigaCloud, друге місце посіла Tucha. Обидві компанії оперативно зреагували на запит та відповіли у найкоротші терміни: GigaCloud протягом 5 годин, Tucha – протягом 1 години. Також обидві компанії отримали максимальну кількість балів за наявність системи знижок та лояльність у вигляді надання відстрочки оплати за необхідності. GigaCloud більш гнучкі при зміні тарифу – користувач може змінювати тариф самостійно в особистому кабінеті, тоді як у Tucha для зміни тарифу потрібно звернутися до техпідтримки. Також, використовуючи GigaCloud, користувач краще застрахований у разі простою або втрати даних – компанія компенсує 10% вартості послуг клієнта за кожні 30 хвилин простою, максимальна сума компенсації – місячна вартість послуги. Tucha компенсує лише денну вартість послуги, коли було виявлено проблему. Також GigaCloud відповідає стандарту ISO 27701 захисту даних (GDPR). Третє місце посіли De Novo, які теж досить швидко відреагували на запит, відповівши клієнту протягом 5 годин. De Novo отримали максимальну кількість балів за наявність сертифіката ISO 27701, а також за можливість зміни тарифу в особистому кабінеті користувача, однак не набрали максимальну кількість балів за іншими пунктами. 

Аутсайдерами стали Volia, Adamant та Vodafone, які відносно швидко відреагували на запит, проте в іншому не набрали балів.

У Volia відсутня сертифікація, немає можливості зміни тарифу через кабінет користувача та сервіс автоматично припиняє роботу за відсутності коштів на рахунку. У Vodafone більш лояльні, відключають сервіс тільки після повідомлення про несплату протягом 10 днів, проте також немає можливості зміни тарифу в кабінеті користувача, а з типів сертифікації лише ISO 27001. Adamant швидше відреагували на запит, ніж Vodafone, але у них не передбачена кастомізація і зміна тарифу, а також обслуговування автоматично блокується за відсутності коштів на рахунку.

Терміни підписання угоди

Лідером за умовами та термінами підписання договору стали Tetcloud з перевагою у швидкості надання договору, а також у додатковому способі оплати pay as you go – погодинної оплати за використані ресурси. Друге місце розділили між собою Cosmonova та United-DC, які також швидко надали договір на підписання, однак Cosmonova мають обмежені можливості у «Способах оплати», а саме — працюють тільки за передоплатою, а United-DC відмовили у запиті на внесення до договору правок за строками оплати, через що отримали 0 балів у пункті «Гнучкість утримання договору».

Найменшу кількість балів у цій категорії набрали DataGroup, DataStore та Adamant, які пропонують лише варіант передоплати за послуги, без можливості pay as you go та післяплати, а з методів оплати можливий лише банківський переказ. Також DataGroup і Adamant не погодилися на внесення до договору правок за термінами оплати на запит клієнта, через що отримали 0 балів у пункті «Гнучкість змісту договору».

Технічна частина/тестування

Лідерами в цій категорії стали чотири компанії: De Novo, «Парковий», Tetcloud та DataStore. De Novo та DataStore надали тестовий доступ швидше, ніж «Парковий» та Tetcloud – протягом 1-5 годин, Парковий та Tetcloud – протягом 1 дня.

Усі чотири компанії отримали найвищий бал у пункті «Автономність користувача», що означає наявність у користувача доступу до системи керування віртуальними машинами (VM), можливість конфігурувати віртуальний сервер самостійно. Також всі чотири компанії отримали максимальні бали за якістю роботи техпідтримки, що говорить про високий рівень зацікавленості фахівців технічної підтримки допомоги клієнту. 

Аутсайдерами цієї категорії стали DataGroup, Cosmonova і Adamant. Незважаючи на високу швидкість надання тестового періоду та середній рівень автономності користувача, DataGroup здобули 0 балів за відсутність «Інструкція користувача», API, можливості керування інфраструктурою за допомогою оркестраторів та низький рівень зацікавленості технічної підтримки. Cosmonova та Adamant отримали хороші бали за якість технічної підтримки та середній рівень автономності користувача, однак не дістали балів по всіх інших пунктах.

? Повний текст ресерчу доступний за цим посиланням.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук