Портал DOU провів щорічне опитування на тему пошуку роботи українськими ІТ-спеціалістами. Результати 2022 року серйозно відрізняються від минулорічних: рекрутери рідше стали писати першими, майже половина ІТ-спеціалістів не планують цього року змінювати роботу і 40% працевлаштованих респондентів загалом бояться звільнення.
ІТ-спеціалісти не так прагнуть змінювати роботу
- Серед працевлаштованих IT-фахівців поменшало тих, хто шукає кращу роботу: якщо торік про активні пошуки зазначало 16%, то зараз таких 10%. Частка тих, хто не планує впродовж найближчого року змінювати роботу, зросла з 41% до 48%. Але, як і торік, майже половина працевлаштованих ІТ-спеціалістів готові змінити роботу, якщо їм запропонують кращі умови (42% опитаних зараз проти 43% рік тому).
- 41% працевлаштованих ІТ-спеціалістів бояться втратити роботу. Найчастіше це фахівці з досвідом до 2 років, тестувальники та HR — понад половину з них бояться залишитися без роботи. Найупевненіше почуваються спеціалісти з досвідом від 3 років, а також розробники, DevOps’и та спеціалісти з Data Science — більше ніж 60% не переживають, що залишаться без роботи.
- Найчастіше зараз шукають роботу фахівці з досвідом до 2 років (їх 72% серед усіх пошукачів). 11% тих, хто перебуває в активному пошуку, намагаються знайти свою першу роботу в ІТ — серед них є і світчери, і студенти без досвіду. Лише 15% тих, хто шукає роботу, мають 5 та більше років досвіду.
Активність рекрутерів впала
- На зменшення активності фахівців у пошуку нової роботи, найімовірніше, вплинула і нижча активність рекрутерів. Рік тому 45% опитаних нами ІТ-спеціалістів зазначали, що їм часто пишуть рекрутери, тоді як цього року таких лише 22%. Частка фахівців, яким ніколи не писали рекрутери, збільшилася з 7% до 13%.
- Рекрутери стали рідше писати всім категоріям ІТ-спеціалістів, але найбільше постраждала група з досвідом до 2 років. Тепер рекрутери переважно зацікавлені у фахівцях із досвідом від 3 років: 75% таких ІТ-фахівців отримують листи від рекрутерів раз на місяць чи частіше проти торішніх 84
- Рік тому спеціалісти з досвідом 2–3 роки цікавили рекрутерів так само, як і досвідченіші спеціалісти, а цьогоріч із ними контактують помітно рідше: 67% з них отримують пропозиції від рекрутерів хоча б раз на місяць проти 75% серед спеціалістів із більшим досвідом.
ІТ-спеціалісти стали менше стежити за ринком праці
- Хоча більшість опитаних стежать за ситуацією на ринку, частка тих, хто цього не робить, зросла з 4% до 7%. Частка тих, хто читає зарплатні опитування DOU, знизилася з 80% рік тому до 70%. 48%, як і минулого року, читають розсилки від Djinni.
- Дещо рідше ІТ-спеціалісти стали спілкуватися з рекрутерами (43% проти 49% рік тому) й переглядати вакансії на DOU (42% проти 49% рік тому).
Джерела пошуку роботи не змінилися
- До трійки найпопулярніших способів пошуку роботи серед українських ІТ-спеціалістів належать рекомендації (завдяки їм 23% опитаних знайшли своє останнє робоче місце), Djinni (21%) і LinkedIn (19%).
- Оцінка різних каналів для пошуку роботи в українському ІТ практично не змінилася за рік — Djinni та LinkedIn вважають найефективнішими.
- Djinni продовжує здобувати популярність: третина українських ІТ-фахівців, які працевлаштувалися у 2022 році, відшукали роботу саме через цей ресурс. Роль рекомендацій, навпаки, продовжує падати: цього року вони допомогли знайти роботу лише 16% ІТ-спеціалістів.