В вересні 2022 року стало відомо про перехід української мережі ресторанів Tarantino Family під керівництво німецького бізнесмена Флоріана Боллена. Згодом також з‘явилася інформація про причетність підприємця й до справ Житнього ринку в столиці. Як зазначали його представники, Боллен став приватним інвестором, який після перемоги України трансформує будівлю у громадський простір з фудкортами та пивоварнею. Видання The Village розпитало бізнесмена про угоду з Tarantino Family, а також про те, що чекає на Житній ринок. AIN.Business вибрав цікаве з інтерв‘ю.
Що буде з Tarantino Family
- Боллен каже, що багато разів відвідував Україну й побачив дуже цікаву, красиву країну з величезним потенціалом. Оскільки для підприємця це було захопливо, він подумав, що може тут щось зробити.
- Половину власного життя він та його команда займаються гастрономічними проектами. Здебільшого, це трансформація старих будівель в сучасні громадські простори з місцями, де відвідувачі можуть поїсти.
- З колишніми співвласниками Tarantino Family Флоріан тримав контакт задовго до придбання мережі. За його словами, знайомство відбулося близько трьох років тому, коли мови про угоду не йшлося. Сам бізнес українців Боллен називає феноменальним, а також схожим на ті проекти, якими керує сам. Фріолан також вказує, що пропозиція українцям взяти керування на себе була від нього.
«Ми запропонували: «Хей, можливо, є спосіб, як ми могли б отримати частку в бізнесі, взяти керування на себе?». Урешті домовилися про хороші умови угоди. Але це також був певний процес, який закінчився вже досить давно».
- На питання щодо часу, коли відбулася угода, Боллен наголосив, що вона не мала ніякого відношення до ситуації, що склалася в травні 2022 року. Нагадаємо, за даними ЗМІ, тоді в офісі Tarantino Family провели обшуки. Нацполіція не назвала мережу, але повідомила, що її власники виводили кошти на рахунок російської керівної компанії.
- Говорячи про майбутнє ресторанів Tarantino Family новий власник стверджує, що вони залишатимуться окремими й не працюватимуть під єдиним брендом. Також не йде мова про франшизу.
«Ми є міжнародною компанією і хочемо, щоб усе було максимально прозоро й чисто, ми не можемо дозволити собі якісь каламутні речі. Наш пріоритет – прозорість у веденні бізнесу на 100%».
Що чекає на Житній ринок
- Житній ринок у Києві команда Флоріана планує зберегти. Під час реконструкції не передбачається й руйнувань.
- Додати хочуть елементи фудхолу та оновити зовнішній простір, включно із садом. За словами підприємця, в будівлі можна буде провести час під живу музику, послухати діджеїв, а для дітей працюватиме спеціальний куточок.
- Торгові ряди продовжать роботу, «адже саме вони роблять це місце привабливим». Інградієнти для їжі, яка буде представлена на фудкортах Житнього, хочуть купувати якомога більше від місцевих продавців.
«Йдеться тільки про ремонт: забезпечити, щоб не протікав дах, щоби нічого не іржавіло. Але ми не будемо змінювати будівлю. Вона і є цінністю місця, його характером та історією. І ми хочемо це зберегти. Наголошу: не буде жодних змін в основні елементи конструкції, лише ремонт, щоби зберегти будівлю та зробити її безпечною».
- В рамках проекту трансформації Житнього, команда Боллена співпрацює з адміністрацією ринку та міською владою Києва. Підприємець каже, що з ними немає непорозумінь.
«Адміністрація буде невіддільною частиною керівництва ринком, у них буде багато впливу на процес. Для нас це дуже важливо, оскільки ми працюємо в різних країнах і завжди заручаємося місцевою підтримкою».
- Щодо термінів реалізації проектів, Фріолан Боллен коментує, що все залежатиме від ситуації в Києві. Але загалом, – роботи вже починаються.
- Хоча точну дату запуску оновленого Житнього бізнесмен не називає, він стверджує: жителі міста зможуть побачити певні зміни досить скоро. Це буде поступовий процес, команда буде відкривати проект у різних фазах упродовж певного часу.