Тепер у «Дії» можна перевірити нотаріальні документи за QR-кодом

Читати на RU

Мінцифри працює над впровадженням електронного нотаріату. Проект називається «Нота» і на першому етапі впроваджує нотаріальні документи з QR-кодом. Для їх перевірки можна використати QR-сканер у застосунку «Дія».

З QR-кодом можна завантажити електронну копію документа у кілька кліків для перевірки і подальшого зберігання. При цьому не потрібно робити сканкопії чи фотографувати. Наразі це можуть робити лише нотаріуси міста Києва. Згодом доступ до системи е-нотаріату отримають нотаріуси з усієї України.

Ось як можна перевірити документ за QR-кодом через «Дію»:

  1. Довірена особа приходить із паперовою нотаріально посвідченою довіреністю з QR-кодом в установу. Наприклад, в банк, щоб відкрити вам рахунок.
  2. Працівник банку зчитує QR-код сканером у «Дії».
  3. У працівника автоматично на екрані відкриється запит на отримання електронної копії такого документа. Йому потрібно лише натиснути кнопку «Надіслати».
  4. Запит отримують одночасно і ви, і ваша довірена особа. Хтось із вас має підтвердити його в «Дії».
  5. Після цього працівник банку отримує сповіщення про підтвердження запиту. Завантажує електронну копію документа, перевіряє її та може відкрити вам рахунок.

Наразі з QR-кодом нотаріуси можуть формувати такі документи: довіреність, договір оренди транспортних засобів та заяву, на якій засвідчується справжність підпису. QR-код можна наносити на нотаріальні документи як на білому папері, так і на спеціальному бланку.

Чому це важливо

Раніше нотаріальні документи формувались лише на спеціальних бланках. Але з початку повномасштабного вторгнення виникли труднощі з їх виробництвом та логістикою. Тож нотаріусам дозволили формувати низку документів як на спеціальних бланках, так і на звичайному білому папері А4.

Водночас для перевірки довіреності на білому папері необхідно звертатись до нотаріуса, який її видав. І чекати до двох робочих днів підтвердження чи спростування того, що він дійсно посвідчив цю довіреність. З використанням сканера застосунку «Дія» можна буде перевірити текст документа в декілька кліків і зекономити час. QR-код — це додатковий та надійний елемент захисту. Формування документа з QR-кодом відбувається виключно за допомогою Єдиної державної системи е-нотаріату нотаріусами.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук