У жовтні 2022 року відкрито новий ринок для українського експорту равликів, призначених для споживання людиною. Відтепер українські равлики можуть постачатися до Грузії та транзитом через її територію. Про це пише онлайн-видання «ШоТам», посилаючись на повідомлення Держпродспоживслужби.

Як зазначається, експорт українських равликів зріс на 47,8% у 2021 році. Саме тому дану угоду Держпродспоживслужба погодила з Національним агентством з питань харчових продуктів Грузії. 

На порталі також вказали, що, окрім равликів, у 2022 році Україна відкрила доступ на іноземні ринки для 15 груп українських товарів, зокрема:

  • м’ясні напівфабрикати, призначені для споживання людиною, та м’ясні продукти – до Чорногорії;
  • молоко та молочні продукти – до Домінікани та Кенії;
  • корм для домашніх тварин – до Сінгапуру;
  • ентомофаги – до Польщі;
  • жувальні предмети для домашніх тварин, свіжі заморожені й оброблені шкіри та шкури, декоративні прісноводні риби та живі кролі – до Ізраїлю;
  • жувальні предмети для собак, консервовані та сирі корми для домашніх тварин – до Північної Македонії;
  • інкубаційні яйця – до Сербії;
  • перероблений тваринний білок – до Туреччини.

Особливість равликового бізнесу

Равликовий бізнес в Україні поступово набирає обертів у розвитку. Одними з власників такого виду підприємництва є Ярослав та Наталія Найдичі. Про них також пише видання «ШоТам».

Подружжя облаштували ферму на Волині, вирощуючи середноземноморських равливків. За словами фермерів, господарювати вчилися самотужки. Щоб розпочати справу, придбали у тернопільського фермера маточне стадо їстівних равликів. Тоді підприємці змайстрували вольєр на шести сотках землі. Натягнули сітку знизу, щоб равлик не втікав, і зверху, що уберегти їх від птахів. 

«Для равликів побудували понад 250 дерев’яних щитів, які вдень ховаються під них. Вночі вмикаємо полив та насипаємо корм, оскільки равлики нічні молюски. В середньому вони виростають за 4−5 місяців», — розповідає Ярослав Найдич для медіа. 

Окрім того, підприємці облаштували розплідник равликів у приміщенні із відповідною вологістю і температурою. А доглядають за тваринами так: щоденно миють їх, зволожують повітря, дають достатньо води для пиття. На перспективу планують налагодити гуртовий продаж м’яса равликів.