Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) допоможе у релокації українських МСП з територій, що найбільше постраждали від війни. Про це повідомили AIN.Business представники ЄБРР.
Як зазначають у повідомленні, допомога буде спрямована від Швейцарії та США через Фонд сприяння малому бізнесу ЄБРР. В рамках програми передбачене покриття витрат бізнесу на релокацію у більш безпечні регіони, зокрема:
- Гранти на загальну суму 2,4 млн євро на релокацію МСП з територій, що найбільше постраждали від війни.
- Відшкодування близько 80 компаніям витрат на релокацію в розмірі до 30 000 євро на одну компанію. За умовою, якщо попередньо такі витрати не були оплачені іншими організаціями, пов’язані з:
- транспортуванням обладнання, сировини та готової продукції;
- пакуванням, демонтажем, налагодженням, ремонтом, орендою та придбанням обладнання;
- використанням приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва.
МСП можуть подати заявку на отримання грантових коштів за посиланням до 31 січня 2023 року. Підприємства повинні відповідати наступним вимогам:
- до 500 працівників;
- річний обіг до 50 млн євро або загальні активи до 43 млн євро;
- не менше двох років операційної діяльності;
- частка українських власників – більше 50%.
Як розповідають представники організації, ЄБРР вже інвестував в Україні 18,3 млрд євро з початку російського вторгнення. В планах на 2022-2023 роки банк виділить для України допомогу в сумі на 3 млрд у партнерстві з міжнародними донорами.
Чому це важливо
Розпочата росією війна в Україні має особливо руйнівний вплив на МСП у східних, північних та південних регіонах країни. Компанії змушені переміщуватися у більш безпечні регіони України для того, щоб захистити своїх працівників, зберегти обладнання і перезапустити діяльність.
МСП відіграють ключову роль у створенні робочих місць та доданої вартості в Україні. За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, на них припадає приблизно 82% від загальної кількості робочих місць та 64% створеної доданої вартості у ВВП. За даними Advanter Group, лише за перші 75 днів війни компанії втратили $64-85 млрд внаслідок знищення активів та порушення нормального функціонування ринків.