45% нових компаній, які зʼявилися в Польщі від початку повномасштабної війни, відкрили українці. Про це йдеться в дослідженні Польського економічного інституту. Редакція AIN.UA зібрала найцікавіші дані зі звіту.
- У Польщі наразі 24 100 компаній з українським капіталом. Це 25% від усіх іноземних компаній.
- З січня по вересень 2022 року 45% новозареєстровані товариства з іноземним капіталом були підприємствами з українським капіталом.
- Здебільшого це торгові компанії (22%), будівельні компанії (19%) та транспортно-складські компанії (14%).
- ФОП є домінантною формою ведення бізнесу українцями в Польщі. Загалом із січня по вересень 2022 року їх було створено 10 207.
- Найбільший приріст активних ФОП, які розпочали діяльність, у порівнянні з березнем, відбувся у квітні, коли їх кількість зросла майже втричі.
- На кінець третього кварталу 2022 року кількість українських компаній, які увійшли до CEIDG (реєстр підприємців), була майже в дванадцять разів більшою, ніж у лютому.
- Згідно з опитуванням PIE, 75% українських підприємців назвали мотивом відкриття бізнесу потребу отримати кошти для утримання себе та сім’ї. Респонденти також вказали на культурну близькість і менший мовний барʼєр, ніж в інших країнах.
- 66% респондентів відповіли, що їх діяльність у Польщі триватиме незалежно від ситуації в Україні.
- Лише 4% опитаних компаній мають намір припинити свою діяльність у Польщі та повернутися в Україну, як тільки це дозволить ситуація. Серед них найчастіше трапляються ІТ-підприємці.
«Закінчення війни навряд чи означатиме масове закриття або перенесення бізнесу в Україну. Хоча 40% українських компаній вважають брак досвіду ведення бізнесу в Польщі перешкодою, більшість респондентів мають намір продовжувати свою діяльність у Польщі та розвивати співпрацю з польськими партнерами. Українські підприємці в Польщі також хочуть брати участь у майбутній відбудові України», – зазначає Катажина Дембковська, аналітик команди економічного прогнозування PIE.