Підпримець встановив генератор в свому закладі і збирав добровільні донати на пальне. Проте, поліція та суди сприйняли такі дії, як незаконний продаж електроенергії й оштрафували на 17 000 грн. Про це розповів Юрій Бутусов в своєму Facebook, посилаючись на кейс власника одеського закладу.

Що сталося

Як повідомляється, бізнесмен Дмитро Осовський за свій рахунок придбав та встановив генератор, й він звернувся до відвідувачів з проханням добровільно донатити на пальне. Проте, донати на пальне суд назвав «незаконним продажем електрики» і Осовського оштрафували на 17 000 грн.

Юрій бутусов пояснює, що таке рішення суду можна вважати безпідставним. Зокрема, на його думку:

  1. «у рішенні не сказано, в чому підприємець порушив закон, адже факт продажу електрики нічим не доведений, донати були добровільними і сплачувати їх могли ті, хто бажає. Без наявності чеку за продаж електрики назвати це продажем неможливо. 
  2. українська влада не здатна сама забезпечити країну автономними резервними системами живлення, не стимулювала закупівлю генераторів для закладів громадського харчування, змушуючи малий бізнес вдаватись до самостійного виживання.
  3. підприємець купив генератор, щоб зберігати робочі місця, сплачувати податки державі, комунальні платежі місту, і він свої обов’язки виконує. Податки сплатив він і за купівлю генератора, і пальне з податками одразу продається. На усі ці податки утримуються у тому числі ці п’ять держслужбовців, які залізли у кишеню підприємцю. 
  4. люди, яких росія позбавила нормальних умов існування, мали б йти грітись та підживлювати свої гаджети до державних установ – до тих же судів, до тієї ж поліції, там, де автономне живлення встановила держава. А насправді у людей немає можливості встановити собі генератор у квартирі, і тому саме такі кафе це частина інфраструктури життєзабезпечення».

AIN.Business запитав у юристів про те, наскільки таке рішення суду є правильним, та що робити підприємцям у схожих ситуаціях. Матеріал буде доповнюватись.