ChatGPT, Midjorney, Github Copilot: як дизайн-агенція застосовує ШІ у роботі вже сьогодні

За останні 5 років глобальний річний дохід ринку програмного забезпечення ШІ збільшився у 5 разів, наразі глобальний ринок галузі оцінюється в $136,6 млрд, а 4 з 5 компаній, за даними Forbes, вважають штучний інтелект пріоритетом у своїй бізнес-стратегії.

Засновник дизайн-агенції Merge та онлайн-школи нетехнічних IT-спеціальностей Merge Academy Паша Целуйко розповів AIN.UA, як мотивує команду використовувати ШІ, які мають результати та як особисто йому у роботі CEO допомагають інструменти на основі ШІ.

Про потенціал ШІ та мотивацію використовувати його у роботі

За останні кілька місяців ШІ продукти, як ChatGPT і Midjourney, наробили дуже багато галасу. ШІ – це безліч можливостей і величезний потенціал. Тож вчитися використовувати його треба уже. І не тільки тому, що це зробить вас більш ефективними та допоможе вашому бізнесу. А й тому, що ШІ-тули, як ChatGPT, — це не тимчасовий хайп, вони будуть з нами завжди. І з кожним роком все більше.

Зараз ШІ-розробки лише розвиваються, але темп цього розвитку за останні роки зріс в десятки разів. Далі ШІ тули будуть дуже швидко ставати ще більш потужними.

Звісно, що самостійно ШІ не зможе замінити людей. Але робітники, які використовують ШІ — будуть набагато продуктивнішими і конкурентнішими на ринку, аніж ті, хто його уникає.

Я мотивую свою команду, розбиратись в ШІ-тулах і використовувати їх в роботі. Щоб спростити процес, ми в Merge провели воркшоп, де різні команди змогли продумати варіанти ефективного використання ШІ у своїх робочих процесах.

Паша Целуйко, СЕО Merge. Фото: Володимир Коваленко

Як CEO Merge використовує ChatGPT у роботі

ChatGPT:

  • У написанні пропоузалів. Я можу написати драфт і попросити чат краще прописати текст. 
Поки ChatGPT не був доступним в Україні, можна було користуватись телеграм-ботом з підключеним API від OpenAI
  • У виправлення контрактів без юристів. Я пишу, що мені потрібно додати в контракт і прошу прописати це в юридичному tone of voice. У такий спосіб правки вносяться за хвилини й не треба морочитися над формулюваннями.
  • Для дослідження. У багатьох запитах ChatGPT замінив Google — він дає дуже структуровану інформацію, і не потрібно шукати відповідь на різних сайтах. Щоб отримати відповідь, яка найкраще пасуватиме вашій ситуації, треба лише дати йому контекст.
  • Для підготовки постів у соціальних мережах. ChatGPT чудово працює для створення контенту в соцмережі, особливо, якщо у вас уже є інформація на основі якої ви хочете зробити публікацію. Наприклад, можна за секунди написати новину про подію, кейс, нового клієнта, закинувши в чат коротку довідку. Плюс, ChatGPT напише пост правильною й органічною англійською.

Як продакт-дизайнери Merge використовують ШІ у роботі

Те, що можна використовувати Midjourney для створення унікальних ілюстрацій, знають навіть діти у школі. А ось як можна використати ChatGPT, коли ви працюєте продакт-дизайнером:

  • створення швидкого юзер-флоу, який можна використати як чернетку;
  • написання контенту, UI-текстів;
  • допомога в брейнштормі;
  • пошук ідей та інформації по проєктах, особистому розвитку;
  • надшвидке дослідження доменів;
  • створення опису для кейс-стаді або презентацій.

Поки що у відкритому доступі нема тулів, які можуть генерувати UI, але є перспективні бета-версії. Наприклад, Galileo AI — сервіс в якому дуже круто буде робити low-fi концепти або вайери. Або Sitekick, який обіцяє генерацію лендінг-пейджа за хвилини. В майбутньому UX/UI-дизайнери майже нічого не будуть робити руками. Натомість вони займуть візіонерську і багатогранну роль, з максимальним фокусом на продукт та UX, а не на пікселі.

Як розробники Merge використовують ШІ

Наразі ШІ не здатний самостійно написати код або зверстати макет в Figma без подальшого істотного втручання розробника. Навіть навпаки — це втручання може бути довшим, ніж написання коду з нуля. Тож не варто турбуватися про те, що ШІ вкраде вашу роботу. В руках здібного розробника він хіба що стане одним з потужних інструментів.

Наприклад, за допомоги Github Copilot, ви зможете:

— писати тести;

— складати тестові завдання для співбесід тощо;

— досліджувати документацію різних бібліотек або API продуктів (потрібно враховувати, що дані подаються лише за 2021 рік)

— здійснювати автозаповнення коду, враховуючи попередній код;

— генерувати файли конфігу (наприклад, docker-cmpose.yml за 10 секунд);

— заповнювати фейковими даними на льоту.

А ChatGPT розробники можуть використати для:

— написання документацій, планів та деталізованих завдань за лічені секунди (більше не треба буде сидіти в Jira довше, ніж у VSCode);

— проведення code review;

— розв’язання складних проблем в коді за допомоги розширення в Chrome, що додає відповідь ChatGPT в StackOverflow.

Висновки

Ми будемо і надалі використовувати ШІ тули всередині команди, розвивати цю навичку та знайомитись з новими можливостями. У майбутньому — плануємо допомагати клієнтам інтегрувати ШІ в їх продукти і вже набуваємо в цьому експертизу.

Загалом, кожному раджу зануритись у тему ШІ і поміркувати, як зміниться ваша рутина, коли цей інструмент розвинеться. З роками ШІ-тули підвищуватимуть вашу ефективність в рази. За кілька років ми будемо без ChatGPT, як без Google нині, тож починайте тестувати та освоювати ці інструменти вже зараз.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук