В Україні запустили інвестиційний синдикат Toloka. Чек — до $1,5 млн

1
Читати на RU

Олександр Колб, Ігор Шойфот та Тарас Кириченко запустили синдикат приватних інвесторів «Толока». Як повідомили AIN.UA засновники, в стартапи планують інвестувати з чеком від $500 000 до $1,5 млн. Долучитись до синдикату в якості інвестора можна з капіталом від $5000.

Редакція AIN.UA розповідає деталі.

Що таке «Толока»

 • Синдикат приватних інвесторів Toloka – це новий проект Ігоря Шойфота (TMT Investments), Тараса Кириченка («Нова пошта») та Олександра Колба (Promodo). Партнери мають значний досвід інвестування – більше 200 млн вкладених коштів та більше 300 венчурних інвестицій.
 • Як пояснили засновники, ціль створення синдикату – допомогти інвесторам примножувати власний капітал та мати диверсифіковані інвестиційні портфелі по всьому світу, а також сприяти зростанню екосистеми стартапів в Україні та за її межами. 
 • Tolokа.vc інвестуватиме в стартапи, що вже випустили на ринок продукт, мають певну кількість користувачів/споживачів, зростання доходів з місяця в місяць та працюють на глобальних ринках. Це дозволить мінімізувати ризики інвесторів та збільшити шанси на прибутковий вихід.
 • Синдикат інвестуватиме не тільки в українські стартапи, але їм буде надаватися пріоритет. Також синдикат буде спрямовувати частину від прибутку в українські фонди підтримки та розвитку підприємництва.
 • В перший рік роботи синдикат планує робити 1-2 інвестиції на місяць.

Як долучитися до синдикату та як він працюватиме

 • Щоб стати інвестором, потрібно залишити заявку на сайті синдикату. Далі інвестори додаються в закритий канал, де їм пропонують угоди для інвестування.
 • Генеральні партнери вкладатимуть свої власні гроші, до угод пропонуватимуть долучитися учасникам синдикату. Мінімальна сума інвестиції в один стартап – $5000, при цьому учасники синдикату не зобов’язані інвестувати в кожну запропоновану угоду та самі приймають рішення щодо приєднання до тієї чи іншої інвестиції.
 • Якщо інвестор приймає рішення доєднатися до угоди, він переходить за посиланням в чат, присвячений даній угоді, де може обговорити всі питання та отримати всю інформацію стосовно інвестиції та оформлення угоди.
 • При здійсненні інвестиції синдикат розділить між всіма інвесторами одноразовий платіж за реалізацію угоди (від 4.5% до 8.5% від суми угоди одноразово, річні платежі не передбачені).
 • Перші угоди для інвестування будуть запропоновані учасникам синдикату наприкінці червня.

Як розповіли AIN.UA засновники Toloka, синдикату дуже важлива репутація та проукраїнська позиція інвесторів. Зазначається, що всі засновники синдикату мають українське коріння. Колб та Кириченко постійно живуть в Україні, Шойфот – постійно проживає в Кремнієвій долині, вихідець з рф, але має українське походження та проукраїнську позицію.

Варто відзначити, що TMT Investments заснована вихідцями з росії, більшість з яких наразі проживають за її межами. Це публічна компанія, торгується на Лондонській біржі. В портфоліо фонду є українські стартапи: 3DLOOK, Depositphotos (екзит у звʼязку з продажем), Attendify, RetargetApp (Adwisely), rollApp. Шойфот стверджує, що російського паспорту не має.

Залишити коментар

Коментарі | 1

 • Якщо інвестор приймає рішення доєднатися до угоди, він переходить за посиланням в чат, присвячений даній угоді, де може обговорити всі питання та отримати всю інформацію стосовно інвестиції та оформлення угоди.

Пошук