АСУ-1 «Валькірія»: Інноваційні можливості безпілотної авіації для Збройних Сил України

В останні роки безпілотні літаки стали невід’ємною частиною військових операцій та розвідки. Одним з найцікавіших проектів української військової промисловості є АСУ-1 «Валькірія» – безпілотний авіаційний комплекс, розроблений ТОВ «Авіаційні системи України». У цій статті ми розглянемо загальні характеристики цих безпілотників та їх використання військовими силами України, зокрема 79-ю бригадою ДШВ.

Цей дрон є результатом волонтерського проекту, який був створений з метою розробки надійного розвідувального безпілотного апарату для Збройних Сил України. Цей проект став успішним і сьогодні використовується військовими та цивільними структурами для забезпечення безпеки та здійснення розвідки.

АСУ-1 «Валькірія» – це передовий безпілотний авіаційний комплекс, розроблений українською компанією «Авіаційні системи України» для забезпечення моніторингу, повітряної розвідки, відеоспостереження та корегування артилерійського вогню вдень та вночі. Ця передова система використовується в Збройних силах України з метою поліпшення управління та оперативної діяльності.

Безпілотник здатний здійснювати посадку та зліт з леєрної частини автомата, що робить його дуже маневровм та готовим виконувати завдання в умовах складного рельєфу. Він оснащений сучасною системою автопілотування та програмним забезпеченням з відкритими кодами, які працюють на апаратній платформі Mission Planner, ArduPilot і Pixhawk.

Особливості АСУ-1 «Валькірія»

 • Система забезпечує повністю автоматичний зліт, посадку та виконання заданих місій, що робить її легкою у використанні для операторів. Не потрібно великого навчання або досвіду пілотування.
 • Завдяки якості та простоті дизайну, розгортання та підготовка до польоту можуть бути здійснені всього за 5 хвилин.
 • «Валькірія» оснащена декількома змінними корисними навантаженнями, зокрема високорозширеними фото-відеокамерами, тепловізорами та гіростабілізованими платформами. Це дозволяє виконувати місії як вдень, так і вночі.
 • Комплекс надає необхідну допомогу та запасні частини, що забезпечують високу надійність та тривалу роботу системи.

АСУ-1 «Валькірія» має різноманітні застосування, зокрема військові та розвідувальні операції. Завдяки своїм маневровим характеристикам і можливості проводити віддалену розвідку, безпілотник може допомогти збирати розвідувальну інформацію, виконувати наглядові місії, виявляти й відстежувати потенційні загрози на місцевості. Крім того, він може бути використаний для контролю за кордонами, пошуку і розрізнення цілей, моніторингу ситуації на полі бою та забезпечення комунікаційного зв’язку.

Тактико-технічні характеристики АСУ-1 «Валькірія»

 • Загальні:
  • Тип: літаюче крило.
  • Матеріали: EPP, каркас з карбону, композит.
  • Максимальна злітна вага: 3,5 кг.
  • Розмах крил: 1,6 м.
 • Силова установка:
  • Двигун: електричний.
  • Живлення: Li-pol.
 • Експлуатаційні показники:
  • Радіус дії: до 34 км.
  • Час польоту: приблизно 120 хвилин (за нормальних метеоумов).
  • Крейсерська швидкість: 60 км/год.
  • Максимальна швидкість: 108 км/год.
  • Практична стеля: 2000 м.
  • Спосіб зльоту: автоматичний (з рук або з леєра).
  • Спосіб посадки: автоматична (по-літаковому).
  • Температура застосування: від -20°C до +40°C.

Одним з активних користувачів АСУ-1 «Валькірія» є 79-а окрема аеромобільна бригада Збройних Сил України. Ця бригада є одним із ключових військових підрозділів, які забезпечують безпеку та обороноздатність України. Бійці бригади використовують «Валькірію» для розвідмісій, пошуку та визначення цілей, моніторингу ситуації на фронті, а також для забезпечення зв’язку та передачі інформації.

Застосування безпілотного літака АСУ-1 «Валькірія» дозволяє бригаді збільшити свою ефективність, знизити ризик для військового персоналу та отримати важливу інформацію в реальному часі. Він стає цінним активом у сучасній військовій стратегії та допомагає покращити обороноздатність країни.

79-та бригада ДШВ

Історія створення

Історія військової одиниці А0224 починається з директиви Генерального штабу Збройних Сил СРСР. Частина була формована у період з вересня по листопад 1979 року штабом Червонопрапорного Одеського військового округу. Бригада складалась з офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів з різних з’єднань та частин повітряно-десантних військ.

У 1992 році, під час процесу розпаду СРСР та розбудови Збройних Сил України, 40-а ОДШБр була переформована у 40-у ОАЕМБр та підпорядкована Командувачу Одеського Військового Округу. На той момент бригада складалась з двох важких та одного легкого повітряно-десантних батальйонів та підрозділів забезпечення.

У 1999 році, відповідно до директиви Генерального Штабу Збройних Сил України, 40-а окрема аеромобільна бригада була перейменована на 79-й окремий аеромобільний полк.

79-й окремий аеромобільний полк приймав участь у різних миротворчих операціях, зокрема у країнах колишньої Югославії, Сьєрра-Леоне, Іраку та Ліберії. У 2007 році полк був об’єднаний з полком армійської авіації, утворивши 79-у аеромобільну бригаду підпорядковану Командуванню Сухопутних військ ЗС України.

За співпрацю з населенням та місцевими органами самоврядування, а також за активну військово-патріотичну роботу з молоддю, бригада отримала почесне звання «Миколаївська» згідно з наказом Міністра Оборони України № 308 від 5 червня 2009 року.

У 2012 році окремий полк армійської авіації було виведено з підпорядкування в/ч А0224. Згідно з директивою Міністра оборони України № Д322/1/12 від 23.08.12 року та директивою Командувача Сухопутних військ ЗСУ № 4 від 5.09.12 року, в місті Болград Одеської області був створений окремий аеромобільний батальйон (в/ч А2613). Датою створення цієї частини є 12 грудня 2012 року.

Героїчний шлях

Шлях 79-ої окремої аеромобільної бригади у бойових діях на Сході України почався з оборони з боку Криму, а потім миколаївські десантники взяли на себе оборону східного кордону. Вони брали участь у різних операціях, таких як визволення Слов’янська, битва під Савур-Могилою, Зеленопілля, Маріуполь, Дебальцеве та Аеропорт. У цих битвах миколаївські десантники здобули славу як на фронті, так і з-за нього. Їх подвиги заслужено отримали повагу та вдячність українського народу, тоді як вороги дивляться на них зі страхом.

Сьогодні 79-й окремий аеромобільний полк продовжує свою службу на передовій, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність України. Він є символом мужності, відваги та військової честі.

В рамках цієї статті ми хочемо зосередитись на зборі коштів для 79-ї бригади ДШВ, яка потребує трьох безпілотних літальних апаратів «Валькірія». Загальна сума збору становить 900 000 гривень.

Збір коштів на закупівлю БПЛА «Валькірія» для 79-ї бригади Державної служби з надзвичайних ситуацій є важливим кроком у підвищенні ефективності роботи цього підрозділу. Ваш внесок допоможе забезпечити бригаду потужними та надійними засобами розвідки та моніторингу, що покращить їх можливості у ліквідації надзвичайних ситуацій та захисті населення.

Ваш внесок та підтримка є важливими для досягнення успіху цього проекту. Долучайтеся до нашої спільної мети покращення безпеки та захисту людей українського народу.

Слава Україні!

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук