До кінця війни в Україні не будуть підвищувати податки — Шмигаль

Читати на RU

Українська влада не планує підвищення податків до кінця війни, проте може повернути їх на довоєнний рівень, тобто до введення різних пільг (наприклад 2% для ФОП). Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав у ефірі телемарафону «Єдині новини», передає NV.

Що заявив Шмигаль?

«Частково ми очікуємо, що повернення податків до довоєнного рівня відбудеться через ухвалення відповідного закону Верховною Радою з 1 серпня», — сказав Шмигаль.

Він уточнив, що йдеться про спрощену систему оподаткування, зокрема повернення до 5% замість 2%, що було запроваджено у перші місяці війни.

«Інших змін, крім повернення до довоєнного рівня, до кінця війни ми не плануємо, не прогнозуємо і, переконаний, не допустимо. Податкова система буде стабілізована на тому рівні, як до початку повномасштабної агресії», — наголосив прем’єр-міністр.

Про яке повернення до довоєнних податків йде мова?

30 червня 2023 року парламент в цілому проголосував за відміну пільгової податкової ставки у 2% (законопроект №8401).  Раніше влада планувала, що скасування 2% працюватиме з 1 липня 2023 року, але парламент не встиг проголосувати цей законопроект. Тож норма про скасування 2% працюватиме з 1 серпня 2023 року.

Норми законопроекту передбачають:

  • скасувати можливість для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% від суми доходу;
  • скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
  • відновити проведення документальних перевірок: документом передбачено, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності безпечного доступу до територій, приміщень та документів, пов’язаної з обчисленням та сплатою податків і зборів;
  • відновити застосування штрафних санкцій (за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ; порядку використання РРО/ПРРО);
  • відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.
Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук