IT-стартап Bimp, який за 3 місяці до повномасштабної війни запустив українську ERP-систему, поділився з AIN.UA своїми результатами за останні півтора роки. Проект стабільно зростає як за кількістю клієнтів, так і за заробітками. До кінця року Bimp планує підключити до ERP 1000 бізнесів та збільшити річний дохід до $2 млн.
Разом з тим, компанії все ще доводиться конкурувати за український бізнес з росіянами.
Що таке Bimp
- Bimp — комплексна ERP-система, що закриває процеси управлінського обліку: виробництво, склад, фінанси, взаємодію з контрагентами, воронку продажів.
- Запустився проект в кінці 2021 року, і більшу частину першого року повномасштабної війни надавав безкоштовний доступ для підприємців.
- Сьогодні користування системою коштує $29/місяць за одного користувача.
Клієнти та бюджети
- Базова конфігурація готова, системою вже користуються понад 200 компаній, серед яких Headway та «БМФ Україна». Також відбувається кастомізація для 2-х великих бізнесів (чеки від $100 000 за індивідуальні доробки та впровадження).
- Основні клієнти: B2B-торгівля та роздріб, виробництво, HoReCa, будівництво, сервісний бізнес. В команді Bimp 30+ співробітників.
Розвиток продукту
- Наразі команда Bimp акцентує увагу на кастомізації продукту для середнього та великого бізнесу, а також на комплексних доробках.
- До кінця 2023 року в пріоритеті партійний облік, логістичний модуль, розширений розрахунок курсу, а також можливість розшифровувати локальну облікову аналітику за допомогою AI.
- Продукт вже інтегрується з багатьма IT-системами, включаючи monobank, «Нова Пошта», Rozetka, Poster, Checkbox, Opendatabot тощо. В найближчі півроку планується масштабна колаборація Bimp з Приват24 для бізнесу.
Конкуренти: боротьба з 1С
- Основний конкурент української ERP, в першу чергу, російський софт 1С, яким до сих пір користуються в Україні (понад 50% торгово-виробничого бізнесу за внутрішнім дослідженням Bimp).
- Основна причина повільної міграції з 1С — локальність системи. Тобто рф-софт багато років тому встановлювався напряму на комп’ютери підприємств, і український бізнес, кастомізувавши систему під себе та, оплативши ліцензію 1 раз, вже до неї звик.
- Окрім 1С, команда Bimp розглядає серед конкурентів німецький SAP (який зараз активно впроваджується в державних структурах України), бельгійський Odoo, американські Oracle та Microsoft Dynamics 365.
- Серед переваг перед західними ERP, український Bimp називає:
- Можливість поетапного задіяння функцій;
- Кастомізація під індивідуальні потреби, відштовхуючись від базової конфігурації;
- Інтеграція з українськими системами, сервісами та банками.
Результати стартапу за останні 1,5 року
- Команда Bimp поділилася з нами трекшеном стартапу та своїми прогнозами, судячи з росту, на наступні 5 років — кількість підписників, ARR, LTV та CAC:
- До кінця 2023 року Bimp планує підключити до ERP 1000 бізнесів, тим самим збільшити річний дохід до $2 млн.
- Сьогодні команда розглядає пропозиції від венчурних фондів та бізнес-ангелів.