До 32 річниці відновлення Незалежності України редакція AIN.UA склала перелік з 32 українських бізнесів, щоб ви обрали ваш улюблений бренд. Голосуємо гривнями, а всі зібрані гроші підуть на підтримку спільного збору AIN.UA та Group35 на діджитал-штаб для бригади ДШВ.
Діджитал-штаб — це система з відеостіною, яка показує поле бою в реальному часі. Ось як це працює: роботизована аеророзвідка передає стріми з передової, а командири реагують та планують операції ефективніше, ніж з допомогою звичайних дронів. Таке планування впливає на величезну кількість (до 5 000) людей. А отже допомагає зберегти життя нашим військовим і збільшити втрати ворога.
Ціль — зібрати 608 800 грн за місяць.
Як вибрати за кого голосувати? Ви працюєте у цій компанії? Любите їхній продукт чи маєте позитивний досвід користування їхніми послугами? Вам близькі їхні цінності чи позиціювання? Чудово! Голосуйте донатом за улюблений бренд, більше донатів — більше голосів. 29 серпня бізнес-переможець отримає відзнаку від редакції AIN.UA «Наші 32».
Перелік учасників:
- Ajax Systems — розробник і виробник систем безпеки з функціями розумного будинку, заснований у 2011 році в Києві. Компанія має власне виробництво повного циклу. Продукція компанії продається у понад 169 країнах світу та має 2,5 млн користувачів.
- Comfy — найбільша мережа магазинів побутової техніки та електроніки, заснована з 2005 році в Дніпрі. На осінь 2021 року мала виторг 16.2 млрд грн.
- Creatio — платформа для автоматизації CRM, галузевих та внутрішніх процесів за допомогою no-code-технологій. Компанія була створена в 2011, а в 2021 році залучила міноритарні інвестиції на суму $68 млн.
- Епіцентр — найбільший непродуктовий ритейлер України з щорічним виторгом 28 млрд грн і прибутками понад 3 млрд грн, заснований у 2003 році. У 2016 році запустили інтернет-магазин з асортиментом понад 1 млн найменувань, за три роки онлайн-магазин увійшов в топ-3 ринку.
- Fondy — одна з провідних платформ для приймання платежів в Україні, створена у 2014 році. Сервіс Fondy активно використовують понад 20 000 компаній. Серед них: ЦУМ, Glovo, GetManCar, BigMoney, Uklon, Bolt Food, SkyUp та багато інших.
- Google Ukraine — свій офіс в Україні корпорація Google відкрила у 2010 році. Компанія зробила значний вклад в побудову місцевої екосистеми продуктових компаній. В 2022 році завдяки Google Ukraine українські стартапи отримали сумарно $5 млн бездолевих грантів.
- Grammarly — онлайн-платформа для спілкування англійською з допомогою штучного інтелекту. Заснована в Україні та запущена у 2009 році, а в 2019 залучила $90 млн, ставши першим українським єдинорогом.
- GSC Game World — заснований в 1995 році у Києві розробник всесвітньо відомих брендів ігор «Козаки» та S.T.A.L.K.E.R.
- Headway / Genesis — розробник одноіменного мобільного EdTech-додатка, який входить в орбіту Genesis, разом із Universe, Boosters, PlantIn, Impulse, Obrio, чиї продукти мають сумарно понад 300 млн завантажень.
- Helsi — система автоматизації роботи закладів охорони здоров’я та ведення електронних медичних карток пацієнтів. Проект почався з розвитку електронної медицини в комунальних закладах міста Подільського району Києва у 2016 році. З серпня 2022 року належить компанії «Київстар».
- Jooble — міжнародний агрегатор вакансій, заснований у 2006 році в Києві. На 2021 продукти компанії кумулятивно другі глобально після Indeed і працюють в 67 країнах.
- Kyivstar.Tech / Київстар — технічний відділ найбільшої телекомунікаційної компанії, заснованої у 1994 році. Окрім мобільного звʼязку розробляє self-service «Мій Київстар», IVR-сервіс для колцентрів JET та сервіс SMS- і Viber-розсилок для бізнесів ADWISOR. Виторг компанії, станом на 2020 рік складав 25 млрд грн, а чистий прибуток – 10 млрд грн
- LUN — розробник PropTech платформи для пошуку житла. Алгоритми щодня обробляють 2 500 000 оголошень зі 160 джерел. Крім сайту, серед продуктів мають iOS додаток Bird, онлайн-маркетплейс Korter (житло в Європі та Азії), сервіс «Ріелтор» для розміщення житла в оренду та продаж та соціальний проект «ЛУН Місто».
- MacPaw — розробник утилітів для екосистеми Apple, найбільш відома з яких CleanMyMac у 2020 році мала понад 20 мільйонів завантажень. Інші продукти – Gemini, ClearVPN та Setapp.
- Megogo — сервіс OTT-телебачення, заснований у 2011 в Україні. В 2021 мав $40 млн виручки, а зараз готується до IPO.
- monobank — найбільший необанк, створений у 2017 році. в 2021 мав 4,4 млн клієнтів та $3,7 млн чистого прибутку на місяць. В 2023 клієнтів майже 7,5 млн.
- Нова пошта — головний поштовий сервіс в Україні. Компанію заснували в Полтаві у 2001 році. На 2021 рік прибуток «Нової пошти» становив 991 мільйон гривень.
- Preply — платформа для пошуку репетиторів, яка об’єднує репетиторів та студентів зі 190 країн світу. За десять років роботи компанія залучила майже $100 мільйонів інвестицій.
- PrivatBank — найбільший банк України, що має майже 19 млн активних клієнтів. Заснований у 1992 році, у 2016-му став державним.
- Projector — найбільша освітня онлайн-платформа. Projector Institute пропонує навчання на 129 «факультетах», а бібліотека налічує 670 відеолекцій та конференцій з 11 напрямків креативних та ІТ-професій.
- Prom.ua / EVO — найбільший маркетплейс, входить до групи EVO наряду з іншими ecommerce-продуктами Bigl.ua, Kabanchik.ua, Shafa.ua, IZI.ua.
- Readdle — розробник утіліт, серед яких Documents, Scanner Pro, Spark, Calendars, PDF Expert, та B2B-продукт Fluix. Мають понад 200 мільйонів завантажень по всьому світу та неоднократно фічерились на презентаціях Apple.
- Restream — розробник рішень для відеостримінгу 2014 року заснування. З платформи для геймерів переріс у стрімінговий сервіс, який дозволяє одночасно транслювати відео 30+ платформ. Має 600 мільйонів глядачів щомісяця.
- Room8 – найбільший геймдев-аутсорсер, має понад 1000 співробітників і працював над брендами Call of Duty: Black Ops 4, Fall Guys, Control та Outriders.
- Rozetka — найбільший в Україні онлайн-ритейлер. Сайт пропонує близько 4 млн доступних до покупки товарів. Заснована у 2005-му.
- SoftServe — найбільший український аутсорсер, заснований понад 30 років тому у Львові, має 8500 співробітників.
- TemaBit / Сільпо — технічна компанія одного з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України, «Сільпо», заснованого в 1998 році в Києві, що належить торговельній корпорації Fozzy Group.
- Tonti Laguna / Netpeak Group — мультинішевий розробник мобільних додатків, який входить до Netpeak Group, наряду з агентством Netpeak та маркетинговими продуктами Serpstat, Ringostat, Academy Ocean, Netpeak Spider, Netpeak Checker.
- Uklon — перший український онлайн-сервіс замовлення авто, заснований у 2009 році. Склав конкуренцію міжнародним Uber і Bolt, а згодом зайняв позицію лідера. Представлений у 27 містах України, нещодавно вийшов на ринки Азербайджану та Узбекистану.
- Viber Ukraine – месенджер №1 в Україні — він встановлений на 98% смартфонів (станом на 2022 рік). Офіційне представництво в Україні Rakuten Viber відкрили у 2019 році.
- Work.ua — провідна платформа для пошуку роботи в Україні. Свої вакансії розміщують 86 000. роботодавців, сайт має 500 000 відвідувань щодня. З 10 серпня 2023 року Work.ua перестали співпрацювати з компаніями, що не вийшли з російського ринку.
- Zakaz.ua – всеукраїнський сервіс доставки продуктів, який працює в Україні з 2010 року. Покриває 13 великих міст України та 2 найбільших у Молдові.
Фіналісти голосування: