Засновники мережі книгарень «Книжковий лев» запускають у Києві новий проект «Плекай». Це буде книгарня рідкісних книг з елегантним пивним баром. Співзасновниця Катерина Іванова розповіла про те, як з’явилася ідея, про формат і коли планують відкриття.
З чого все почалося
Ідею засновники виношували з 2020 року. Щоб втримати на плаву книгарню «Книжковий лев» у Львові в пандемію, вони запустили два проекти: виготовлення екслібрисів та книжковий клуб. Проте у них була ще одна ідея, яку вони хотіли реалізувати у спокійний час — книгарня із вживаними рідкісними книгами.
Але спокійний час досі не настав… Тому вони вирішили запустити проект зараз.
Про поєднання кількох ніш
- Проект «Плекай» поєднає у собі книгарню та елегантний бар із крафтовим пивом.
- Книгарня даруватиме книгам друге життя, кажуть засновники.
- За їх словами, хочуть побудувати екосистему, в якій будуть приймати книги від перших читачів, оцінювати їх, за необхідністю реставрувати та продавати.
«За роки роботи з книгами я бачу ситуацію, що наклади невеличкі, тому коли людина дізнається про книгу, яку от саме зараз хоче прочитати, шанс її знайти 50\50. Щось стабільно перевидається, а щось видавалось останній раз в 2017 році і знайти цю книгу — цілий квест. З іншої сторони, спостерігаю ситуацію, що книголюби слідкують за своїми поличками й не тримають зайві книги, адже є книги які ти ніколи не будеш перечитувати. І що лишається? Роздавати? Чи йти на ОЛХ і чекати що хтось купить книгу? От власне ми хочемо перетворити ці свої два спостереження на книгарню “Плекай”», — пояснила Катерина.
Співзасновниця також зізнається, що на все, що буде відбуватись в «Плекай», вони будуть дивитися через прискіпливе екологічне скельце. Тому що цей проект і про усвідомлене споживання.
Інша сторона проекту — любов засновників до крафтових виробництв і ручної роботи від українських майстрів. І крафтовому пиву тут також є місце бути.
«Ми ті безумці, які хочуть поєднати книги й елегантний пивний бар. Без футбола на екрані та цибулевих кілець, але з крафтовим пивом в келишках з гутного скла та косівською бринзою. Знаєте, це має стати місцем для відпочинку, де на серці стає легше, і думки чистіші. А в руках книга, яку вже й не сподівався знайти”», — додає Катерина.
Фінансова модель
- Бізнес-модель проекту «Плекай» така сама як і у будь-якої іншої книгарні: є вхідна і роздрібна ціна. Різниця між ними – те, що дозволяє книгарні існувати.
- Асортимент для книгарні наповнюватимуть з рук читачів. Планують викупати книги у власників, приводити їх в порядок і розміщати на полицях для реалізації.
- Водночас буде чіткий кураторський підбір асортименту, і не кожну запропоновану книгу вони будуть викупати.
Засновники прагнуть створити книгарню з дійсно вартісною селекцією книг.
Коли відкриття
- Засновники вже знайшли локацію й оформили оренду.
- Проте приміщення доволі складне. Змінювати не потрібно хіба що вікна. Але водночас воно має відповідний для проекту «Плекай» вайб.
- Soft opening планують на кінець вересня.