В липні 2023 року AIN.Business розповів, як почати виготовляти аромасвічки та перетворити це на бізнес, в детальній інструкції. Як йшлося в матеріалі, натуральну свічку виготовляти не важко, а власну справу можна почати хоч у себе на кухні. Приваблює простота початку та порівняно невеликі інвестиції.

AIN.Business вирішив спробувати «розпочати» бізнес, виготовивши невелику партію натуральних аромасвічок на кухні шеф-редактора видання і розповісти читачам про всі процеси, а також помилки у підготовці і створенні. Редакція також розрахувала собівартість, та приблизну дохідність такого бізнесу.

Команда AIN.UA, частиною якої є й AIN.Business, спільно з фондом Group 35 збирає на мобільну систему моніторингу для десантно-штурмових військ. Вона допоможе військовим бачити ворога у реальному часі й ефективніше вести бойові дії. Ціль – 608 800 грн за місяць.

В рамках збору ми розіграємо 4 аромасвічки, виготовлені командою AIN.Business, з ароматом кориці й бергамоту за донат від 200 грн.

Забігаючи на перед, хочемо сказати, що виготовлення свічок – не схоже на хобі. Всі процеси вимагають чіткості (ми помилилися вже на другому кроці), уважності (якщо перед вами інструкція – краще слідуйте їй чітко), достатньо багато часу (варили свічки швидко, а от процеси до і після цього – це не 5 хвилин). Тепер все по порядку.

Купуємо все необхідне

Хоча видів свічок є безліч, ми зупинилися на звичних для всіх соєвих аромасвічках в тарі. Для пробної партії закупили необхідні інгредієнти. Це 1 кг соєвого воску, аромаолії, гніт, ємності, та необхідне обладнання. Скористалися сайтом Feroma Сandle, де продається абсолютно все, що необхідно свічкарям-початківціям або професіоналам. Обрали саме його, тому що, скажемо чесно, він був першим у видачі Google по нашому запиту.

  • Соєвий віск у пластівцях, 1 кг – 290 грн.
  • 4 аромаолії – 200 грн. Брали на наш смак з метою виготовити свічки з різними запахами, проте потім щось пішло не так і ми використали тільки дві.
  • Дерев’яний гніт з тримачем, 10 штук – 150 грн. Хоча виробили всього 5 свічок, брали з запасом на випадок браку, чи непередбачуваного факапу (таких у нас сталося вдосталь).
  • Термометр для визначення температури воску – 149 грн.
  • Ємності для заливання. Циліндр з бетону, 1 штука – 69 грн; еллі з бетону, 1 штука – 79 грн; скляні ємності, 3 штуки – 184 грн.

Інше обладнання для виготовлення ми мали. Це клей-пістолет для кріплення гноту до ємностей, лопатку для перемішування воску, посудину для його розтоплення, спирт, паперові рушники та ножиці.

Аромасвічки: матеріали для виготовлення
Фото в матеріалі: AIN.Business

Зазначимо, що чіткого розуміння кількості інгредієнтів, які нам потрібні, у нас не було. Тому в процесі виготовлення ми зраділи, коли 1 кг воску вистачило рівно на 5 ємностей, які придбали. Кожна з них – приблизно 150 мл. При цьому найбільша, еліпсовидна тара з бетону, вмістила близько 200 мл розплавленої суміші воску й аромаолії.

*ми кажемо «приблизно», адже забули виміряти об’єм наших ємностей перед тим, які встановили гніт. Будьте уважними на кожному кроці й чітко тримайтеся інструкції.

Виготовляємо аромасвічки

Спершу встановили гніт у тари, для чого скористалися клеєм-пістолетом. Але якщо ви теж вирішили спробувати робити аромасвічки, почніть з вимірювання об’єму ваших ємностей і прорахунку необхідної кількості воску (як це зробити детально розписано в нашій інструкції). Далі протріть тари спиртовим розчином, аби знежирити поверхню. Цей крок ми також пропустили через неуважність. Хоча на наш погляд це не позначилося на кінцевому результаті, ми не профі й допускаємо, що в цьому є сенс 🙃

Підготувавши тару, вмикаємо плиту й ставимо грітися миску з невеликою кількістю води. Це необхідно для водяної бані, за допомогою якої плавитимемо віск. Коли вода починає помірно кипіти – засипаємо соєвий віск в миску трохи більшого розміру й ставимо плавитися. На цьому етапі розуміємо, що знову зробили помилку – засипали увесь віск одразу. Якщо ви маєте на меті зробити свічки з різними запахами, розділіть його на порції й готуйте суміш почергово. Так, кожний раз додаючи різну аромаолію, – отримаєте більший асортимент продукції.

процес виготовлення аромасвічки-1
процес виготовлення аромасвічки-2

Коли віск розтопився і нагрівся до температури 85 градусів (щоб виміряти, користуємося термометром для рідин), додаємо аромаолії кориці, пачулі й бергамоту. Починаємо обережно перемішувати рідини, аби запашні інгредієнти змішалися з воском до однорідності.

процес виготовлення аромасвічки-3

Далі ми зняли з водяної бані готову суміш і згідно інструкції залишили вистигати при кімнатній температурі до 57 градусів.

Наступним кроком залили віск у тари. Проте і тут не без чергової помилки. Аби її не повторити, радимо скористатися лійкою, або ж попередньо перелити суміш розтопленого воску й аромаолій в ємність з носиком. Так ви не розіллєте гарячу рідину на робочу поверхню (відмивати віск – справа не з легких), не замастите тари для свічок, а гніт буде придатним для підпалювання.

процес виготовлення аромасвічки-4

Все залили. Десь вийшло більше, десь – менше воску. Врешті, помилка з пропущеним прорахунком необхідної кількості рідини дала про себе знати. Проте, в нашому випадку – не критично й свічки вийшли.

Важливий момент – аромасвічки мають повністю вистигнути при кімнатній температурі в захищеному від протягів місці. Зайва різка зміна температури рідини може вилитись в нерівномірне застигання свічки. У нас так сталося з двома з чотирьох, адже заливали і залишали вистигнути біля відчиненого вікна. Чому? Так, ми не профі й були неуважні, визнаємо.

готові аромасвічки до обрізання гноту

Наші аромасвічки вистигнули повністю приблизно за 3 години. Проте, аби бути впевненими остаточно, залишили їх на ніч, і тільки зранку обрізали гніт. Робили це звичайними ножицями, адже спеціальні вирішили не купувати для пробного виготовлення. Але якщо ви прагнете спробувати справу, як власний маленький бізнес – радимо придбати. Так зріз гноту буде рівним і гарним, а не таким, як у нас 🙈

готові аромасвічки

Далі провели тест-драйв. Це була дуже зворушлива мить, скажемо чесно. Сірник, вогонь, підпалюємо…горить! Все, як треба: плавно тліє, з характерним потріскуванням гноту, а легкий і приємний запах кориці й бергамоту розноситься кімнатою. Успіх, радіємо!

Рахуємо собівартість

Загалом на матеріали для пробної міні-партії з 5 свічок ми витратили 1121 грн. Враховуючи доставку з інтернет-магазину, округлюємо до 1200 грн. Напевно чесно буде сказати, що термометр потрібно купувати лише раз, тому це мінус 150 гривень до загальної ціни — 1050. Знову ж таки, після першої партії з 5 штук у нас залишилось ще 5 гнітів, бо купили десяток, тому ще мінус 75 гривень (10 штук за 150 грн, половина залишилась) — і маємо 975 грн.

Легка математика показує — собівартість свічки склала трошки менше 200 гривень. Але! У нас немає жодного пакування. Є підозра, що навіть найпростіша коробочка може вартувати гривень 20-30 — це додається. Доставка — скоріше на боці потенційного клієнта.

Ми робили невеликі свічки, ймовірно продавати їх доцільно по ціні до 350 гривень. При цьому конкуренції вистачає і не маючи якогось великого соціального капіталу (великого Instagram, наприклад), продати їх буде не так просто без додаткової реклами. Це загалом потребуватиме часу, навичок та зусиль.

Де можна було б трохи виграти, щоб знизити собівартість? Купувати багато. Якщо ви купите не 1 кг воску, а 101 кг, а не 10 гнітів, а 110 штук, то ціни вам дадуть значно привабливіші — це дозволить знизити собівартість свічки. Та ж історія з пакуванням: чим більше замовите — тим буде дешевше.

Та скажемо відверто — наш досвід показує, що це і не легко, і не дешево, і не аж суперприбутково. Конкуренція величезна, чому хтось має купити свічку у вас, а не взяти відомий бренд з гарним пакуванням та історією — це виклик, котрий потрібно пройти та створити гарний імідж. Додається вміння у таргетинг тощо. Звісно, ми бачили історії, як у початківців залітали відео у ТікТок і вони продавали сотні одиниць за день — на таке можна сподіватись, тому і про цей канал не забувайте. Але у такому випадку — вчіться знімати відео та робити гарний контент.

Зрештою, якщо прямо грубо рахувати, то у випадку великих обʼємів свічка може коштувати близько 200 гривень + реклама на просування продукту. Якщо ви будете продавати її за 350 гривень, то матимете близько 100-150 гривень на одній. Тому продавати потрібно чимало, щоб мати відчутний прибуток.

Але знову ж таки, якщо говорити чесно, то тут ми не враховуємо вартість комунальних платежів, які за умови постійного топлення воску теж додасть кілька гривень до собівартості кожної свічки.

У той же час редакції AIN.Business, незважаючи на скептицизм у абзацах вище, імпонує можливість порівняно недорого входження у бізнес. Якщо історія стане прибутковою — клас. Якщо ні — свічки можна буде роздарувати друзями, родичам чи колегам. Зрештою, і самим користуватись.

Увага, розіграш!

Звісно, якщо ваша ціль – спробувати продавати аромасвічки ручної роботи, крім виготовлення пробної партії, необхідно зробити ще багато роботи. Серед іншого, придумати назву бренду, лого, створити сторінки в соцмережах, продумати шляхи просування й залучення перших клієнтів, тощо. Проте ми вирішили розіграти виготовлені редакцією аромасвічки.

Команда AIN.UA, частиною якої є й AIN.Business, спільно з фондом Group 35 збирає на мобільну систему моніторингу для десантно-штурмових військ. Вона допоможе військовим бачити ворога у реальному часі й ефективніше вести бойові дії. Ціль – 608 800 грн за місяць.

В рамках збору AIN.Business розіграє 4 свічки ручної роботи з ароматом кориці й бергамоту за донат від 200 грн. Вже в понеділок, 4 вересня, через рандомайзер ми оберемо чотири переможці, яким відправимо подарунок. Велика свічка в тарі еллі з бетону дістанеться донору за донат від 300 грн. Не забудьте вказати контакт під час переказу, за яким наша команда зможе зв’язатися з вами в разі перемоги.

Кожна гривня допомагає краще бачити ворога нашим воїнам й ефективно реагувати на полі бою!