EdTech-стартап Mate academy, який навчає ІТ-професіям безкоштовно до працевлаштування, підготував аналітичний звіт щодо першої роботи в ІТ junior-спеціалістів та процесу її пошуку. Дослідження базується на основі даних 1466 працевлаштованих випускників Mate academy напрямів Frontend, Fullstack, Java, Python, QA та UI/UX Design. Порівнювали період 12 місяців до і після повномасштабного вторгнення.
- З початком повномасштабного вторгнення перша зарплата в ІТ тримається на одному рівні з невеликими коливаннями — в середньому $663 на місяць.
- У 2021 році середня зарплата жінок була вищою з незначним відривом, ніж у чоловіків. На початку 2022-го суми порівнялися, далі прослідковувалася динаміка чергування. Втім, перший квартал 2023-го відзначився різким розривом зна користь чоловіків ($588 у жінок проти $708 у чоловіків), оцінити ж тенденцію вдасться тільки по завершенню року.
- Збільшився час на пошук нової роботи. Якщо в першому кварталі 2021 року шлях до отримання офферу тривав 83 дні, то станом на початок 2023 року кандидати витрачали майже на два тижні більше.
- На першій роботі junior-спеціалісти в середньому проводять 8 місяців перед тим, як прийняти рішення про зміну компанії.
- Пікова кількість відгуків на вакансії припала на третій квартал 2022 року — 387 надісланих резюме. Це в 5 разів більше, ніж у той самий період 2021. У першому кварталі 2023 року ситуація відносно покращилася, оскільки ринок поступово адаптується — 235 відгуки на вакансії.
- Якщо в 2021 році оффер отримували від одного з трьох роботодавців, то в 2022 — від одного з семи, а цьогоріч — від одного з шести.
- Англійська є обовʼязковою для роботи в ІТ. Найбільша кількість працевлаштованих володіють нею на рівні Intermediate (45%) та Pre-Intermediate (30%), далі — Upper-Intermediate (12%) та Elementary (10%). Найменше випускників з рівнем Advanced — 3%.