Олександр Комаров, «Київстар»: «Я радий, що наша материнська компанія VEON завершує вихід з російського ринку»

Президент оператора електронних комунікацій «Київстар» Олександр Комаров підтвердив плани материнської компанії VEON повністю вийти з російського ринку не пізніше середини жовтня 2023 року. 

Як вважає Олександр Комаров, вихід з російського ринку матиме позитивний вплив на материнську компанію.

«Не дивлячись на те, що бізнес на російському ринку приносив групі компаній VEON майже половину її річного доходу, акціонери й менеджмент прийняли правильне рішення і ми в «Київстар» його категорично підтримуємо», – сказав президент «Київстару»

Водночас він відзначив, що VEON розширює свої інвестиційні плани в Україні. Так, компанія виділила 600 мільйонів доларів для відбудови телеком інфраструктури та розвитку в Україні сучасних телекомунікаційних технологій упродовж трьох років. 

Як розказав Олександр Комаров, VEON розпочав підготовку до виходу з росії ще в листопаді 2022 року. Групі компаній із головним офісом в Нідерландах знадобився тривалий час для виконання численних юридичних процедур і вимог регуляторів ЄС, США та Великобританії, оскільки VEON є в лістингу фондових бірж Nasdaq (США) та Euronext (ЄС) і має акціонерів у США, країнах Євросоюзу та Великобританії.  

Зокрема, регуляторні органи США, Євросоюзу та Великобританії надали свої дозволи на здійснення операцій з акціями VEON і сприяли виходу Групи з росії. Ці дозволи включають загальну ліцензію і дві спеціальні ліцензії від Управління по контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), яке відповідає за виконання режиму санкцій.  

Попри те, що 100% акцій «Київстару» належить міжнародній телекомунікаційній групі VEON зі штаб-квартирою в Нідерландах, український телеком-оператор є повністю автономним у своїй діяльності. Практично усі ключові рішення в компанії приймає рада директорів, керуючись законодавством України. Від початку повномасштабного вторгнення росії, «Київстар» вже інвестував у розвиток телеком ринку країни 8,2 млрд грн, сплатив державі 15,2 млрд грн податків, а також надав підтримки державним органам, військовим, органам безпеки та правопорядку в розмірі понад 1,4 млрд грн, у тому числі оператор протягом повномасштабної війни надав абонентам бонусів і послуг без додаткової оплати на суму 577 млн грн.  

Довідка про «Київстар»

«Київстар» – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на червень 2023 року обслуговував 24,1 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1,1 млн абонентів «Домашнього інтернету». Компанія надає послуги з використанням широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G, Big Data, Cloud solutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ та ін. «Київстар» допомагає абонентам, суспільству і країні долати складнощі воєнного часу. Від початку повномасштабної війни компанія виділила понад 1,4 млрд грн допомоги державі, військовим, суспільству, абонентам. Єдиний акціонер «Київстару» – міжнародна Група VEON. Акції Групи знаходяться у вільному обігу на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар понад 25 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телеком-ринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією. 

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук