Щороку компанія Google платить Apple мільярди доларів, щоб її сервіс лишався пошуком за замовчуванням на смартфонах, планшетах та комп’ютерах компанії. Про це повідомляє The Verge.

  • Раніше такі цифри публічно не озвучувалися, але зараз, завдяки судовому процесу US v. Google певні показники стають відомими. Імовірно, Google заплатила Apple $18 млрд на рік у 2021 році саме з такою метою. Раніше медіа робили припущення про те, що ця сума може складати від $10 млрд до $20 млрд.
  • Ці виплати не лише забезпечують сервісам Google унікальну позицію у девайсах Apple, вони також історично утримували останню від того, щоб будувати власний пошуковий рушій. За даними Джона Джаннандреа, колишнього менеджера Google, який зараз працює над ШІ-сервісами в Apple, компанія розглядала різні варіанти: від купівлі Bing до побудови власного сервісу. Але через побоювання конкуренції з Google не наважилась на це.
  • За свідченнями у суді CEO Microsoft Сатьї Наделли, ще однією причиною для такої угоди є те, що Google в разі відмови могла би спричинити проблеми для Apple. Наприклад, використовувала би свої дуже популярні додатки типу Gmail, Maps та YouTube, щоб рекламувати Chrome, відбираючи користувачів у Safari. У такому світлі угода між компаніями видається не лише вигідною, але й чимось на кшталт договору про перемир’я.
  • У суді подібну угоду можуть розглядати як порушення антимонопольного законодавства. Адже рішення Apple по дефолтним сервісам на своїх пристроях можуть вивести будь-який продукт в лідери ринку. Наделла навіть зізнавався, що готовий був платити по $15 млрд на рік, якби Apple погодилась надати це місце Bing.