Українці все більше читають через Rork – що це за сервіс і як ним користуватись

Читати на RU

В українському інтернеті дедалі частіше зустрічаються згадки про Rork — читацький щоденник, який допомагає сформувати звичку читати щодня через активну онлайн-спільноту. AIN.UA поговорив з розробником застосунку Романом Грядуновим, щоб дізнатися більше про сервіс і як ним користуватись.

  • Rork — це читацький трекер нового покоління, своєрідний аналог відомого сервісу Goodreads, але зі своїми особливостями: наприклад, можливістю відстежувати час, необхідний для прочитання паперових книг, та створенням нотаток прямо в процесі читання.
  • Користувачі можуть спостерігати за читанням друзів, висловлювати підтримку реакціями. Спираючись на діяльність користувачів, Rork автоматично формує стрічку «Читають зараз», що дає вам можливість обмінюватися своїми літературними враженнями з іншими користувачами.
Rork
« class=
Зображення тут і далі – Роман Грядунов

«Ідея Rork виникла з бажання створити інструмент, що допомагає читачам ефективніше відстежувати свої читацькі досягнення. Також метою Rork є популяризація читання та полегшення процесу для всіх, хто має інтерес до літератури, особливо для тих, хто прагне набути звички читати більше»,

— розповідає автор застосунку.
  • Роман запустив сервіс ще у 2019 році як окремий сайт, доступний для обмеженого кола осіб. А повноцінний запуск відбувся у березні 2022-го. З того часу застосунок завантажили понад 130 000 користувачів, зібравши майже мільйон книжок у своїх колекціях.

Як читати через Rork?

  1. Завантажити додаток в AppStore або на Google Play і створити акаунт.
  2. Додати книгу у свою онлайн-бібліотеку (використовуйте тільки офіційно придбані електронні примірники).
  3. Натиснути на великий плюс посередині меню інтерфейсу.
  4. Перейти на сторінку «Додати книжку» та вказати назву книги, яку хочете додати (також доступна опція «Швидке сканування», яка дозволяє просканувати фізичний штрихкод книги).
  1. Натиснути на іконку «Книжки» і обрати потрібну книгу, після чого відкриється щоденник читання. Натиснувши червону кнопку, читання розпочнеться.
  1. Після того, як закінчили читати, знову натисніть червону кнопку, після чого ви отримаєте свій результат. Rork підраховує швидкість вашого читання і прогнозує, наскільки швидко ви закінчите книгу.

Які у розробника плани?

Зараз Грядунов працює над додатковими інструментами аналітики, новими можливостями для концентрації та зосередженості, а також над розширенням можливостей обміну враженнями та думками про прочитане. Крім того, вже ведеться робота над впровадженням англійської версії інтерфейсу, щоб Rork став доступним ширшій аудиторії.

Залишити коментар

Коментарі | 0

Пошук