Працюючи в сфері ІТ довгий час, киянин Артем вирішив розпочати власний малий бізнес. Надихнула в цьому особиста потреба, як власника домашньої тварини. Прагнучи допомагати людям у пошуках якісного корму, запустив Pet Boss – зоомагазин у Хотові, що поблизу Києва.

Станом на кінець грудня 2023 року, Артем в процесі запуску в столиці другої точки, а в планах – старт власного виробництва товарів для тварин.

В інтерв‘ю для AIN.Business підприємець розповів, як розпочинав бізнес, чому обрав варіант купівлі вже готового магазину, про інвестиції, труднощі та амбітні плани.


Рубрика «Історії» виходить за підтримки YASNO.

«Писати код стало не цікаво»

Мене звати Артем, мені 27. До відкриття магазину я років шість працював PHP-розробником, на позиції якого врешті зрозумів, що писати код більше не цікаво. Тоді я задумався, що треба щось змінювати й перейшов на позицію Product Owner. Це вже було цікавіше, але згодом дійшов до думки, що хочу розвивати не чужий бізнес, а власний.

зоомагазин Pet Boss

На той час в мене не було розуміння, що відкривати — думав про кавʼярню та про безліч інших ідей. Онлайн=бізнес я не хотів через те, що складно всидіти цілий день за компʼютером, вже маю протрузії (типова болячка айтівців), тому розглядав щось більш активне. Пізніше у мене зʼявився песик, в якого виявили проблеми зі ШКТ, через що довелося довго мучитися з пошуками кормів. Оскільки їх безліч, познайомився з багатьма собачниками й зрозумів, що ця проблема не тільки в нас. Відштовхуючись від цього, з’явилася ідея відкрити магазин з якісним кормом.

«Хотів допомагати вибрати відповідний корм для власників тваринок, які опинились в схожій ситуації, чи навпаки, одразу підібрати такий, щоб цих проблем не було. Це була основна ідея відкриття зоомагазину. Після цього і почалась історія мого бізнесу – Pet Boss».

«Готовий бізнес вартував $4000»

Вирішив купити готовий магазин, адже до цього не мав жодного досвіду в офлайн-бізнесі. Важливо також додати, що на той час у ще була основна робота і я не міг приділяти весь час магазину. Зокрема, в плані ремонту і подібних організаційних моментів.

Пішов я по легкій стежці з купівлею готового бізнесу, хоч і розумів, що успішний бізнес не продають.

Оголошень було багато до моменту, поки я не визначив критерії:

  1. Магазин не мав бути мафом.
  2. Наявні перспективи розвитку.
  3. Мінімум конкурентів поблизу локації.

Покладаючись на них, вдалося знайти зоомагазин на першому поверсі ЖК в Хотові, що біля Києва, за 10 хвилин від метро Теремки. Під час перегляду, зокрема, зважав на те, наскільки заселений комплекс, що будується поряд, які бізнеси вже працюють. У висновку, було вирішено підписати договір купівлі.

асортимент зоомагазину Pet Boss

Готовий бізнес в Хотові вартував мені $4000. Ця сума включає товари, які на момент продажу були в магазині (десь на 50 000 грн), базу постачальників, ремонт приміщення, стелажі, полички. Після я вклав в товар ще близько 200 000 грн і 20 000-30 000 грн в меблі та візуальні покращення. Окремо придбав техніку, пакетики для вагового корму, та інші речі.

«Після зими каси зросли на 100-150%»

Минулий власник дуже зіпсував репутацію магазину, тож це стало важливим пунктом у списку труднощів. Людям треба було пояснити, що у випадку з Pet Boss все буде інакше. Також дуже складною була зима 2022 року, коли траплялися блекаути.

«Якщо продавали хоча б на 1000 грн – це вже було супер. Це був найважчий період. Щоб трохи спасти ситуацію, вирішив вийти на маркетплейси, на Prom.ua. Стало краще, замовлення були. Також почали створювати свій сайт і продавати на ньому.».

Після зими каси зросли дуже різко, приблизно на 100-150% відсотків. З весни до літа – на 300%. Якраз тоді я прийняв рішення піти з основної роботи і почав займатися тільки Pet Boss.

асортимент магазину Pet Boss-2

Після року роботи орендарі сповістили про підвищення вартості оренди на 100%. Це було дуже дорого для нас, тому ми прийняли складне рішення і зачинили магазин. І ось через декілька днів після цього до нас повернулась вдача: прийшов власник сусіднього приміщення та запропонував переїхати.

Спочатку ми віднеслися до цього скептично, тому що локація, на перший погляд, здавалася не дуже прохідним місцем, до того ж це напівпідвальне приміщення. Але ми ризикнули і не помилилися.

«Переїзд обійшовся в близько 110 000 грн. В цю суму входить оренда, закупка товарів, фарба, робота електриків, полички, шурупи». 

Станом на грудень 2023 року, інвестиції в магазин ще не відбились. Проте, він себе окуповує, приносить невеликий дохід, який ми одразу реінвестуємо. Тенденція дуже позитивна. Загалом, офлайн-магазин продає краще, чим сайт.

«На черзі другий магазин»

Ми маємо амбітні плани щодо розвитку. По-перше, плануємо відкриття нової точки. Вже навіть підписали договір оренди в Києві за адресою вул. Драгоманова, 11. Також будемо приділяти більше уваги онлайн-магазину.

В майбутньому хочемо зареєструвати торгову марку та робити власну продукцію.

Нагадаємо, раніше AIN.Business розповідав, як працює бізнес «WOW Ялинка»: