Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев анонсував розробку законопроєкту про «клуб білого бізнесу». Суть полягає у наданні переваг підприємствам, які відповідають простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків.
Зокрема пропонується, щоб податкові перевірки оминали тих, хто сплачує податки та заробітні плати вище середнього рівня на ринку. Перелік переглядається щокварталу.
На думку нардепа, «клуб білого бізнесу» має стати частиною нового суспільного договору між державою та бізнесом.
Гетманцев закликав народних депутатів долучитися до підписання законопроєкт (картка документа 1490119). Це означає, що документ ще не поданий до ВРУ.
Проєктом закону пропонується:
- розширення змісту поняття «податковий ризик» та запровадження терміна «комплаєнс (управління податковими ризиками)»;
- запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;
- до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік) щоквартально включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо);
- ведення Переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет;
- платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:
- а) мораторій на документальні перевірки;
- б) скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;
- в) індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
- г) за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
- ґ) платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
При президентові України створений новий консультативно-дорадчий орган – рада з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану. Її метою є консолідація зусиль держави та бізнесу в умовах воєнного стану, збереженню та розвитку підприємницького потенціалу.
Також найбільші технологічні компанії України – Ajax Systems, Genesis, MacPaw, monobank, Netpeak Group, Roosh – об’єднались у спілку Diia.City United, щоб налагодити двосторонній діалог, у якому держава та бізнес враховують потреби один одного.