Національний банк України відмовився від внесення до базового сценарію макроекономічного прогнозу строки «істотного поліпшення безпекової ситуації». Як повідомив голова НБУ Андрій Пишний під час монетарного брифінгу, замість цього, НБУ зміщує фокус із дати на вплив.
Попередній січневий макропрогноз базувався на припущенні про істотне поліпшення ситуації з безпекою з 2025 року.
Новий базовий прогноз НБУ охоплює період до 2026 року включно і «допускає зниження безпекових ризиків і нормалізацію умов для функціонування економіки на прогнозному горизонті».
«Ми не даємо припущень щодо термінів і перебігу (війни). Ми аналізуємо макрофінансову ситуацію. Ми фіксуємо, зокрема, що економіка певною мірою вже адаптувалася до нових воєнних умов… Тому ми не прогнозуємо перебігу війни. Ми робимо припущення щодо потенційного впливу безпекової ситуації на економічний розвиток», – зазначив Пишний.
На його думку, це кардинально не відрізняє той підхід, який було застосовано раніше, порівняно із застосованим зараз.
Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук додав, що Нацбанк ніколи не прогнозував терміну закінчення війни, а здебільшого фокусував свою оцінку саме на макроекономічних наслідках припущень щодо зміни безпекових ризиків.
Водночас НБУ має намір опублікувати в інфляційному звіті альтернативний сценарій, на основі якого можна буде робити певні припущення щодо того, як Нацбанк бачить відповідну еволюцію безпекових ризиків.