Зазвичай, інтернет сприймається як простір, де інформація зберігається назавжди. Проте, як свідчать результати дослідження Pew Research Center, вебсторінки та онлайн-контент поступово зникають.
Щоб дослідити цю проблему, аналітики використали сервіс Common Crawl, який займається архівуванням. Вони випадковим чином обрали майже мільйон вебсторінок з бази даних, а потім перевірили, чи ці сторінки все ще існували в період з 2013 по 2023 рік.
Дослідження показало, що 25% відібраних сторінок більше не доступні. При цьому 16% зниклих сторінок розміщувалися на сайтах, які досі працюють, а решта 9% — на сайтах, що повністю закрилися.
Для давнішого контенту ця тенденція також актуальна. До прикладу, 38% вебсторінок, які існували у 2013 році, нині не доступні. Зникають навіть сторінки, які були створені нещодавно: 8% з тих, що були доступні у 2023 році, вже не знайти.
Сторінки зникають переважно через видалення або переміщення, а не через закриття самих вебресурсів.
Це призводить до втрати великої кількості новин і важливого довідкового контенту. Дослідження показало, що близько 23% новинних сайтів містять щонайменше одне недійсне посилання, 21% урядових вебсайтів мають подібну проблему, а 54% посилань у джерелах Вікіпедії більше не існує.
Аналогічна ситуація спостерігається і в соціальних мережах. П’ята частина твітів зникає з платформи протягом декількох місяців після публікації.