Хакери заламали базу даних Міністерства оборони Великої Британії. Уряд не називає країни, причетної до злому, але Sky News стверджує, що за цим може стояти Китай.
- За їхніми даними, Китай двічі або тричі спробував зламати дані співробітників Міноборони, зокрема особового складу.
- Очікується, що сьогодні, 7 травня, депутатів парламенту поінформують про масштабний витік даних у Міноборони.
- Кібернападу зазнала система нарахування заробітної плати, яка містить дані про чинних військовослужбовців і ветеранів. В основному йдеться про імена та банківські реквізити.
- Тобіас Еллвуд, член парламенту від консервативної партії і колишній військовий, сказав в інтерв’ю Sky News, що Китай «ймовірно, шукав фінансово вразливих людей з метою їхнього вербування за гроші».
- За даними Sky News, усі зарплати будуть виплачені цього місяця, а завтра військовослужбовцям нададуть консультації та підтримку.
- Очікується, що також сьогодні міністр оборони Грант Шаппс зробить заяву в Палаті громад. Як зазначає BBC, він представить багатоетапний план, який включатиме заходи захисту постраждалих військовослужбовців.
- Sky News також додає, що система підрядника, яку вивели з ладу, не пов’язана з основними комп’ютерними системами Міністерства оборони та була виведена з експлуатації.
- Масштабний злам виявили кілька днів тому, а протягом останніх 72 годин Міністерство оборони активно працювало над тим, щоб оцінити масштаби атаки.
- За даними слідства, наразі немає підтверджень викрадення даних.
З 2000 по 2023 роки у світі було зафіксовано 2506 політично мотивованих кібератак. Проте майже половина з них (45%) залишаються неідентифікованими, тобто країну походження в багатьох випадках неможливо було визначити. Лідерами за кількістю відомих атак є Китай і росія, на яких припадає майже 12% та 11,6% атак відповідно.
У 2022 році росія збільшила таргетинг на користувачів в Україні на 250% порівняно з 2020 роком. Таргетинг на користувачів у країнах НАТО за той самий період зріс понад 300%.