До кінця століття 90% традиційних виноробних регіонів можуть зникнути з прибережних і низинних частин Іспанії, Італії, Греції та південної Каліфорнії, йдеться в дослідженні Nature. The Guardian на прикладі просекко розповіли, як змінюється ринок та які виклики чекають на виноробні господарства.
- Просекко особливо чутливий до мінливої погоди. Паоло Тароллі з Університету Падуї, який вивчає вплив зміни клімату на винні тераси, наголошує на двох крайнощах, що вже впливають на виноградники. Сильні дощі розмивають ґрунт на виноградних схилах, а після тривалих посух вода, яка потрапляє на суху землю, відразу змивається.
- На винній виставці Vinitaly у Вероні виробники просекко кажуть, що учасники ринку тільки зараз починають усвідомлювати масштаби загрози. Нікола Чешін з виноробні «Sanfeletto» додає, що дискусія серед виробників «розгортається жвавіше», але поки що без конкретних пропозицій і рішень.
- Грегорі Гамбетта, біолог рослин та співавтор дослідження на Nature, наголошує, що до змін пристосуватися реально. Але ризик становлять ще й вподобання клієнтів. Адже погодні умови змінюватимуть і смак плодів, з яких роблять вино. То ж і смак вина, до якого уже звикли покупці, буде змінюватися.
- Наразі деякі фермери вже вдаються до різних запобіжних заходів. Наприклад, в італійському Вальдобб’ядене виробники встановлюють «сітки», що захищають виноград від граду.
- Родина Паоли Ферраро, що займається виробництвом просекко в італійському Азоло, висаджують фігові дерева, які утворюють тінь та охолоджують виноградні лози. Дерева також захищають рослини від вітрів та ґрунт від дощів.