Як податися на компенсацію вартості розмінування — уряд розпочав прийом заявок від аграріїв

10 липня, 2024, 12:50 225
Як податися на компенсацію вартості розмінування — уряд розпочав прийом заявок від аграріїв

Міністерство аграрної політики України, Міністерство економіки України та Центр гуманітарного розмінування розпочали прийом заявок на компенсацію вартості розмінування сільськогосподарських земель. Про це повідомляє пресслужба Мінагро.

Держава покриє 80% вартості розмінування. Для цього з держбюджету виділили 3 млрд грн. Решту 20% — повинен сплатити фермер.

Скріншот з сайту ДержАгроРеєстру

Якщо ваші землі ще заміновані, то для участі у програмі потрібно:

  1. Подати заявку за посиланням через Державний аграрний реєстр.
  2. Відкрити рахунок у ПриватБанку або Ощадбанку (з часом до програми долучаться інші банки з понад 50% власності держави).

Отримати компенсацію можна за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення з 24 лютого 2022 до 15 квітня 2024 року. Для цього потрібно надіслати заяву з електронним цифровим підписом на адресу Центру гуманітарного розмінування: [email protected].

До заяви потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платежів, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Програма поширюється на землі, які перебувають у власності агровиробників, а також орендовані ділянки.

Брати участь можуть аграрії, чиї землі розташовані на деокупованих територіях. Господарства не повинні мати податкового боргу, бути банкрутами, належати громадянам держави-агресора чи перебувати у санкційному списку.

Центр гуманітарного розмінування верифікує заявки фермерів. Після цього центр оголошує в системі Прозорро аукціон з надання послуг розмінування. Після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок фермера.

З початку 2024 року обстежено понад 171,7 тис. га земель сільгосппризначення. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання.

Найбільше у 2024 році земель обстежено у Херсонській області — 146,3 тис. га, Харківській області — 11,3 тис. га, у Миколаївській області — 8,3 тис. га.

За словами міністерки економіки, з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж у півтора раза. Сертифіковано вже 43 оператори, ще 52 — перебувають в процесі сертифікації.

Читати більше