Міністерство аграрної політики України, Міністерство економіки України та Центр гуманітарного розмінування розпочали прийом заявок на компенсацію вартості розмінування сільськогосподарських земель. Про це повідомляє пресслужба Мінагро.

Держава покриє 80% вартості розмінування. Для цього з держбюджету виділили 3 млрд грн. Решту 20% — повинен сплатити фермер.

Скріншот з сайту ДержАгроРеєстру

Якщо ваші землі ще заміновані, то для участі у програмі потрібно:

  1. Подати заявку за посиланням через Державний аграрний реєстр.
  2. Відкрити рахунок у ПриватБанку або Ощадбанку (з часом до програми долучаться інші банки з понад 50% власності держави).

Отримати компенсацію можна за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення з 24 лютого 2022 до 15 квітня 2024 року. Для цього потрібно надіслати заяву з електронним цифровим підписом на адресу Центру гуманітарного розмінування: [email protected].

До заяви потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
  • копії платежів, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.

Програма поширюється на землі, які перебувають у власності агровиробників, а також орендовані ділянки.

Брати участь можуть аграрії, чиї землі розташовані на деокупованих територіях. Господарства не повинні мати податкового боргу, бути банкрутами, належати громадянам держави-агресора чи перебувати у санкційному списку.

Центр гуманітарного розмінування верифікує заявки фермерів. Після цього центр оголошує в системі Прозорро аукціон з надання послуг розмінування. Після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок фермера.

З початку 2024 року обстежено понад 171,7 тис. га земель сільгосппризначення. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання.

Найбільше у 2024 році земель обстежено у Херсонській області — 146,3 тис. га, Харківській області — 11,3 тис. га, у Миколаївській області — 8,3 тис. га.

За словами міністерки економіки, з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж у півтора раза. Сертифіковано вже 43 оператори, ще 52 — перебувають в процесі сертифікації.