Президент Франції Емманюель Макрон прокоментував затримання засновника та CEO компанії Telegram Павла Дурова, яке відбулося 24 серпня в аеропорту Ле-Бурже в передмісті Парижа. Це рішення не є політичним, написав він у Х.
Макрон зазначив, що арешт відбувся в рамках судового розслідування, що триває. І це рішення ухвалюють судді.
«Франція як ніколи віддана свободі вираження поглядів і комунікації, інноваціям і підприємництву. Вона залишиться такою і надалі. У правовій державі в соціальних мережах, як і в реальному житті, свободи реалізуються в рамках, встановлених законом для захисту громадян і дотримання їхніх основних прав. Саме суди, в умовах повної незалежності, мають забезпечувати дотримання закону», — написав президент.
Заява Макрона стала першим офіційним підтвердженням арешту. Reuters із посиланням на представника поліції пише, що Дуров перебуває під слідством національних управлінь із боротьби з кіберзлочинністю та шахрайством за відмову від співпраці в розслідуванні кібер- і фінансових злочинів у Telegram. Він все ще перебуває під вартою.
За даними французької агенції Agence France-Presse (AFP), арешт Павла Дурова у Франції продовжили. Початковий час затримання може тривати до 96 годин. Потім суддя має або звільнити підозрюваного, або висунути офіційні обвинувачення та залишити під вартою.
Учора ввечері, 25 серпня, затримання вперше прокоментували у Telegram. У заяві йшлося, що компанія дотримується законів ЄС, зокрема Закону «Про цифрові послуги».
Павла Дурова, засновника та CEO компанії Telegram, затримали в передмісті Парижа, коли він приземлився на приватному літаку з Азербайджану. Тоді повідомлялося, що влада Франції його підозрює в співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей і шахрайстві через відсутність модерації в телеграмі.
Дуров заснував Telegram разом зі своїм братом у 2013 році. Він покинув росію у 2014 році після відмови виконати вимоги уряду закрити опозиційні спільноти на своїй платформі ВКонтакте, яку він у підсумку продав.
росія почала блокувати Telegram у 2018 році після того, як застосунок відмовився виконати судовий наказ про надання фсб доступу до зашифрованих повідомлень своїх користувачів. Однак блокування призвело до перебоїв у роботі багатьох сторонніх сервісів, але практично не вплинула на доступність Telegram.