Американський виробник чипів Intel заблокував у соцмережі Х деяких українці, які писали про те, що чипи компанії росія використовує для обстрілів українських міст, згадуючи офіцйну сторінку Intel у дописах. Багато хто засудив таку комунікацію.
Сьогодні, 2 вересня росія вкотре обстріляла Україну ракетами та дронами, удару завдали по Київщині, Сумщині та Харківщині. Український блогер Сергій Стерненко написав у своїх соцмережах, що компанія забанила його в Х за запитання «Чому вони допомагають росіянам вбивати українців».
«Щоденно росіяни атакують Україну ракетами із американськими чіпами. Без них ці ракети просто не існували б. Одна з компаній, чиї чіпи використовує росія, це Intel. Я спитав, чому вони допомагають росіянам вбивати українців. У відповідь компанія мене заблокувала. Кров українців на їхніх руках. І їх це влаштовує», — написав блогер та закликав інших писати про це.
У коментарях люди тегали Intel та показували скриншоти, як за подібні запитання їх також заблокували. Багато хто обурився такій комунікації.
Як росія використовує чипи у ракетах, які запускають по українським містам
- Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у 2022 році, США заборонили експорт напівпровідників та інших технологій в рф, пізніше заборону розширили на інші технології подвійного призначення.
- У 2023 році росія імпортувала передових американських та європейських мікросхем на понад $1 млрд — про це писав Bloomberg, що отримав засекречені документи російської митної служби.
- Це була продукція зокрема американських виробників Intel, Advanced Micro Devices та Analog Devices. У документах не було припущень, що ці компанії порушили санкційне законодавство.
- Компанії тоді коментували, що повністю дотримуються санкційних вимог, припинили діяльність у росії з початком великої та намагаються протидіяти незаконному перенаправленню товарів.
- Більшість чипів потрапляє в росію через реекспорт з третіх країн, наприклад: Китай, Туреччину та Об’єднані Арабські Емірати. Потім вони опиняються в ракетах, які запускають по українським містам, писали журналісти.