Володимир Зеленський звільнив Ростислава Шурма з посади заступника Керівника Офісу Президента України. 

Указ про це опублікований на сайті Президента 3 вересня. Ростислав Шурма обіймав посаду з листопада 2021 року. 

В ОП Ростислав Шурма відповідав за так званий «економічний блок».

«Це весь економічний блок. Це всі питання економіки, фінансів, податків, бізнесу, індустрій, енергетики, екології. Власне кажучи, весь цей економічний, у широкому сенсі цього слова, блок», — розповідав сам Шурма про свої посадові обов'язки у розмові з Радіо Свобода у вересні 2023 року.

«Українська правда» з посиланням на свої джерела в уряді повідомила, що замість Шурми в ОП можуть призначити Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. Напередодні він подав заяву до Верховної Ради на звільнення з своєї попередньої посади.

«Звільнили через позицію партнерів та відверту корупцію. Але, скільки часу та зусиль на це було витрачено….рік, щоб всі зрозуміли, який корупціонер намагався керувати економікою», — коментує звільнення народний депутат Ярослав Железняк. 

Він також говорить про те, що на заміну Шурмі на посаду прийде Олександр Камишин. 

Хто такий Ростислав Шурма?

Раніше Ростислав Шурма обіймав посаду генерального директора заводу «Запоріжсталь». Окрім посади в ОП він також був членом наглядової ради Державного концерну «Укроборонпром».

У 2010-2014 роках Шурма був депутатом Донецької обласної ради від «Партії регіонів». 

У 2015 році також балотувався до Запорізьких обласної та міської рад, а у 2019 році до Верховної ради. Обидва рази від «Опозиційного блоку».

У розслідуванні Bihus.Info йшлося про те, як електростанції на тимчасово окупованих територіях отримали 320 мільйонів гривень за «зеленим тарифом», хоча вони, ймовірно, не були сполучені з енергосистемою України.

За даними журналістів, серед них і станції, що належить близькому оточенню Ростислава Шурми.

У лютому 2024 року Національне агентство з питань запобігання корупції звинуватило Шурму у використанні посадових повноважень на власну користь. 

«Рішення, ухваленні на засіданнях Комітету електроенергетики при ОП, мали вплив на задоволення інтересу посадовця, а саме — створення умов для успішності бізнесу брата», — сказали тоді в НАЗК.