Журналістка AIN Софія Єлагіна, яка побувала на IT Arena 2024, продовжує розповідати про те, як минула одна з найбільших технологічних конференцій.
Після завершення панелі я спускаюсь на перший поверх і бачу щільно розміщені вздовж стіни стенди стартапів. Це учасники цьогорічного Startup Competition, і час розповісти про цей напрям IT Arena.
Брати участь у Startup Competition можуть як цивільні, так і оборонні стартапи, в кожній категорії — по 30 команд-учасників. У перший день IT Arena члени журі заслуховували пітчі команд, які тривали протягом п’яти годин. Врешті, ввечері судді визначали півфіналістів — по шість команд у кожній категорії.
Але найцікавіше відбувалося на другий день IT Arena — фінал змагання. Організатори повідомили мені, що на етапі визначення переможців серед півфіналістів члени журі змінилися. Але і в перший, і в другий день суддями були представники акселераторів, венчурних фондів і державних оборонних структур.
Учасникам змагання було за що поборотись, адже загальний призовий фонд для основної та спеціальної категорії склав по $30 000. Також $25 000 призначені для impact-стартапів. Загальний інвестиційний фонд склав $5 млн.
Отже, переможцями в основній категорії стали:
-
Extra Vision — стартап, який розробляє MR-технологію, що дозволяє створювати 3D-модель КТ чи МРТ-знімків пацієнтів, доступні для окулярів віртуальної реальності. Команда отримала $15 000. До речі, в серпні 2024 року на AIN виходило моє інтерв’ю зі співзасновником стартапу Владиславом Калюжкою. Раджу прочитати і дізнатися більше про переможця Lviv IT Arena 2024.
-
Bliss Brain — застосунок для медитації, який за допомогою ШІ аналізує потреби та вподобання користувача для покращення досвіду. Отримали $10 000. Стартап розповів AIN, що залучені кошти вони спрямують на розширення користувацької бази та тестування платних каналів зростання. Bliss Brain відкриває pre-seed раунд, тож цей ресурс, за словами представників команди, допоможе їм кристалізувати ключові метрики та підготуватись до залучення фінансових партнерів.
-
Aspichi Luminify — стартап, який розробляє VR-платформа для інтерактивного стримінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі. Зокрема використовується медиками в психотерапії. Отримали $5 000.
Джерело: IT Arena via Facebook
Переможці Defense-треку:
-
Oko Camera — стартап виробляє тепловізійні модулі для роботизованих систем. Зокрема він є учасником кластера оборонних технологій Techosystem Defense. Отримали $15 000.
-
Vidar Systems — стартап, що спеціалізується на акустичних технологіях. Отримали $10 000.
-
NORDA Dynamics — стартап, що розробляє автономну систему пілотування безпілотників, що працюватимуть у середовищі без зв’язку. Отримали $5 000.
Ось хто ще пройшов у фінал основного треку:
-
Metatable.ai — cтартап, який допомагає розробникам прототипувати, створювати та впроваджувати бекенд-застосунки за допомогою генеративного ШІ.
-
xTiles — застосунок для організації робочого простору. Він дозволяє створювати та впорядковувати нотатки, планувати зустрічі й керувати проєктами.
-
Humancreed — платформа, для людей, які підтримують українських дітей-переселенців у пошуку їхнього власного призначення. Місія проєкту — допомогти суспільству виростити покоління вмотивованих, талановитих та амбіційних дітей.
Інші фіналісти спеціального Defense-треку:
-
Deftak — оборонний стартап, який розробляє алгоритми для автономних польотів, зокрема розумні бомби, які можуть швидко й автоматично наводитися на ціль.
-
UAVSoul — стартап, що розробляє безпілотні системи, пристосовані для важких погодних умов.
-
Kraken — розробка удосконалених морських дронів.
Також оголосили переможців категорії social impact:
-
LifesaverSIM — ігровий симулятор для розвитку навичок порятунку життя. Команда отримала $15 000.
-
SYLA — стартап, який розробляє протез ноги на основі ШІ та нейронних мереж. Команда отримала $10 000.
Джерело: IT Arena via Facebook
Завершення Startup Competition не означає завершення Lviv IT Arena. Наступного дня на учасників чекає день мітапів — низку зустрічей зі спікерами в різних закладах Львова для дискусій, спілкування та нетворкінгу. Якби я сіла описувати його, то навряд чи б хтось дочитав мою статтю до кінця. Тож варто вчасно зупинитись.
Слухаючи виступи спікерів, я відзначаю, що більшість українських стартаперів, порівняно з закордонними колегами, грають із ринком у подвійну гру: вони не тільки дають світу інновації, але й намагаються взяти від нього максимум ресурсів, щоб адаптувати і використати для військових розробок.
Це не перший, але і не останній текст AIN про Lviv IT Arena. Я не написала нічого про можливості нетворкінгу, які дає цей захід журналістам. Але здається, вам цікавіше побачити результат цього процесу. Тож в останньому абзаці можу проанонсувати інтерв’ю, які невдовзі вийдуть на AIN. Capital. Це розмови з головою Google for Startups у Центральній та Східній Європі Міхалем Крамаржем, засновником кібербезпекової компанії Hilltop Technologies Ніком Джисінто, засновником ініціативи The Bridge of Trust та інвестиційного фонда Liquido.VC Юсі Мурікайненом.
Слово редактора
Для команди AIN це не перша IT Arena, але точно одна з найбільш насичених. Попри те, що ми пробули у Львові два дні з трьох, весь час менеджерського складу редакції був присвячений нетворкінгу — формальним та неформальним зустрічам, укладанню партнерських угод. Вийшло продуктивно.
Сподобалась наявність великої кількості Defense Tech команд на конференції, — оскільки зараз це одна з профільних тем для нашого видання, ми серйозно розширили мережу контактів.
Команда AIN також взяла безпосередню участь в програмі IT Arena: я промодерував панельну дискусію «Оборонні технології сьогодні» з Антоном Верховодовим, партнером D3; Денисом Гураком, співзасновником MITS Capital; та Чарлі Діном, віцепрезидентом з міжнародного бізнесу в AeroVironment, Inc.
Джерело: IT Arena
А видавець нашого видання Артем Старосєк презентував дослідження «Від стартап-буму до викликів війни: як змінилися венчурні інвестиції в Україні за 10 років».
Джерело: IT Arena
Були на події й інші гучні анонси: так, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров під час свого виступу оголосив про запуск програми електронного резидентства uResidency для іноземних підприємців, а заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла про плани цифровізувати ВЛК і ТЦК, аби прибрати бюрократично-паперовий фактор з процесів мобілізації. До речі, саме про це ми говоритимемо у наступному випуску нашого подкасту «ГавТех».
Окремо скажу про важливість будь-яких технологічних конференцій під час війни: в умовах зниженої уваги західного світу до України через понад два з половиною роки повномасштабної війни, кожен залучений закордонний спікер, модератор чи гість подібних заходів є потенційним амбасадором української позиції у світі.
Зі Львова ми вирушаємо по обіді останнього, третього дня конференції. Жартуємо, що традиційно будь-яка поїздка на захід країни для нас також супроводжується тест-драйвом. Цього разу випробовували електричний Volvo XC40 Recharge, за кермом — наш видавець Артем. Не забули сфотографуватись перед виїздом.
Фото: AIN
Дорогою назад зупиняємось біля гарбузової ферми, аби як слід підготуватись перед Гелловіном.
Наступна зупинка — в Рівному. Хоча запасу ходу в 541 км вистачає на продовження подорожі, всі четверо з нашої компанії люблять, коли в житті все на 100% — хоч в автівці, хоч у роботі, — тож ставимо на зарядку автівку й вирушаємо до гастропригод. Чесно кажучи, одне з тамтешніх кафе і є справжньою причиною нашої зупинки, — а ще ми хочемо поділитись враженнями від івенту.
Один з інсайтів: кількаденні конференції з різними місцями для різних треків класно працюють і для іноземних гостей, і для гостей з інших регіонів України, адже ти постійно взаємодієш з містом, поки змінюєш локації, аби встигнути на всі цікаві панельні дискусії й воркшопи. Як бонус — стимулювання місцевого бізнесу.
Менш ніж година — і наша автівка готова рушати в напрямку Києва. Дорогою назад я як пасажир відписую на робочі повідомлення в LinkedIn — нових знайомств чимало.
В цей час починається дощ, але наше Volvo стабільне на дорозі, тож продовжуємо подорож і обговорюємо наступні події, які хочемо відвідати. Заходить мова і про локації, які відвідаємо наступним разом: наприклад, виїхавши зі Львова ми проїжджали Олеський замок, який не так давно відвідували з нашим CBDO Максимом, і який дуже хочеться показати іншим колегам. Але це — згодом.
Природно мова заходить про найзручніший спосіб подорожувати по роботі зараз, у 2024-му. В нашій компанії зібрались любителі автопригод, тож запеклої дискусії не відбувається, але всі погоджуються, що великі АЗС і операторів зарядних станцій треба стимулювати на розвиток їхніх мереж електрозаправок. Ми ж тим часом завдяки великому запасу ходу успішно дістаємось Києва, прощаємось, і робимо невеликий відпочинок перед робочим тижнем.
IT Arena 2024 запам'яталась насиченим нетворкінгом й робочим імпульсом: до нових зустрічей, проєктів та угод (декілька ми уклали просто під час конференції). Тож не прощаємось — нам точно є про що розповісти.