Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко розповіла, як у відомстві працюють над цифровізацією проходження військово-лікарської комісії. Своїм баченням вона поділилася у подкасті AIN.UA «ГавТех»

За її словами, треба розділити висновок ВЛК на дві частини — медичну та адміністративну. Медична фіксуватиме фізичні параметри людини, а адміністративна буде метчити з «готовністю бути частиною певних спеціальностей, які потрібні [у війську] саме зараз».

«Якщо вдасться розділити медичні та адміністративні частини, ми зможемо за фактом брати медичні дані з будь-якої лікарні, у яку ти прийдеш та зробиш свій звичайний медогляд через інтеграцію з електронною системою охорони здоров’я», — сказала заступниця.

А адміністративний висновок буде робитися на підставі вже наданих медичних характеристик і параметрів.

«Це зробити не складно з технічної точки зору, треба зробити реінжиніринг. Декілька підходів до "цього снаряду" вже було. Потрібно просто мати час та енергію довести це до фінального бачення, — сказала Черногоренко. — Коли ти позуєш, що запускаєш успішні, корисні сервіси, то далі ти рухаєшся швидше, вже є довіра. Я вірю що ми зможемо з ВЛК зробити саме таку сервісну історію».


Нагадаємо, Міноборони консультувалося з Міністерством охорони здоров’я, як впровадити електронні направлення на ВЛК через «Резерв+» як для військовозобов’язаних, так і для чинних бійців. Найімовірніше, у такому направленні буде QR-код, за яким лікарі ВЛК зможуть ідентифікувати людину.