Перші дні аудиту критично важливих для функціонування економіки вже виявили близько 40 тисяч військовозобов'язаних, які заброньовані з порушеннями. Про це пише NV Бізнес із посиланням на слова співрозмовника, який знайомий із ситуацією.
Щонайменше 20% компаній після аудиту з великою ймовірністю втратять статус, каже співрозмовник.
Щоб отримати статус критичного, підприємство має відповідати щонайменше трьом із семи критеріїв, прописаних у постанові Кабінету Міністрів №76. Серед них — значний обсяг сплачених податків, експорту, високий рівень заробітної плати, відсутність заборгованостей зі сплати ЄСВ тощо.
Однак статус критично важливих отримали, до прикладу, придорожні кафе та ресторани, де бронюють по 20 кухарів. Крім того, багато компаній зазначали завищені рівні зарплати під час подання документів, а після отримання статусу знижували їх до мінімальних.
Аудит проводить спільна комісія Міноборони, Мінекономіки та апарату Кабміну. Експерти аналізують документи, за якими кожне підприємство отримало статус критично важливого. Загалом їм доведеться переглянути рішення, які стосуються близько тисячі компаній.
Нагадаємо, Кабмін дозволив повторну перевірку на критичність підприємств.
За результатами перевірки можливе або скасування статусу критично важливого в разі невідповідності вимогам або підтвердження відповідності та подальшого збереження статусу.
Нагадаємо, на початку жовтня Кабмін поставив на паузу процедуру бронювання. Причина — у великій кількості заброньованих осіб (1,5 мільйона), що обурило Володимира Зеленського.
Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк, який ініціював аудит на засіданні уряду, заявив, що до 15 листопада мають провести аудит критичних підприємств, які отримали такий статус від органів місцевого самоврядування.
Результати перевірок має проаналізувати Мінекономіки й до 20 листопада поінформувати Кабмін.
Поки триває аудит заброньованих військовозобовʼязаних, послуга на порталі «Дія» недоступна.