Європейський Союз розпочав офіційне розслідування проти китайської платформи електронної комерції Temu у рамках закону про цифрові послуги (DSA). Про це йдеться у повідомленні Європейської комісії.
Регулятори зосередять увагу на таких можливих порушеннях:
- продаж нелегальних товарів, таких як іграшки та косметика, які можуть завдати шкоди споживачам через невідповідність європейським стандартам;
- маніпулятивні дизайнерські прийоми, спрямовані на підвищення залученості покупців;
- прозорість рекомендаційних систем Temu, зокрема відсутність опції для користувачів, яка б не передбачала профілювання.
- обмеження доступу дослідників до публічних даних.
У разі підтвердження порушень, материнська компанія Temu — Pinduoduo — може бути оштрафована на суму до 6% від її річного глобального обороту.
Справу порушено після того, як Temu була визнана великою онлайн-платформою у травні цього року, що зобов’язує її дотримуватися найсуворіших вимог DSA. Розслідування проводиться на основі даних, наданих цифровими координаторами послуг з Ірландії та Німеччини, які стежать за дотриманням DSA.
Temu, реагуючи на розслідування, заявила про готовність співпрацювати з регуляторами і взяти участь у «меморандумі про взаєморозуміння щодо продажу контрафактної продукції в інтернеті».
Ця угода, укладена за сприяння Європейської комісії, є добровільною. Її зокрема підписали такі інтернет-магазини як Amazon, Alibaba та eBay, а також такі бренди, як Adidas, Nike, Hermes і Moncler.
Читайте також: Торгівля даними, примусова праця та стрімка популярність — що не так із маркетплейсом Temu