Литовський оборонний стартап Broswarm залучив €800 тисяч від литовського фонду ScaleWolf. Фінансування допоможе пришвидшити розробку сенсора X-Ray Eagle для виявлення мін, створеного допомагати розмінуванню України. Про це компанія повідомила AIN.UA.

Йдеться, що в Україні, де понад 30 % території вважається забрудненою мінами, густа рослинність і нерівний рельєф ускладнюють можливості розмінування, та робить точне виявлення дрібних об’єктів під землею неймовірно складним.

«Саме тому ми подвоюємо зусилля з X-Ray Eagle, щоб забезпечити проривний рівень точності та глибини виявлення мін. Зображення, які створює наш сенсор, настільки чіткі, що нагадують фотографії», — сказав СЕО та співзасновник стартапу Ернестас Жвайгждінас.

Як працює сенсор X-Ray Eagle від Broswarm

  • У стартапі кажуть, що сенсор X-Ray Eagle використовує «просунуті радіохвилі» для створення 3D-зображень прихованих об’єктів.
  • Встановлений на дронах, він може знаходити предмети на глибині до 0,5 метрів, працюючи на більшій висоті, ніж дозволяють традиційні технології — до 10 метрів над землею.
  • Повідомляється, що після польового тестування та вдосконалення X-Ray Eagle зменшила кількість хибних спрацювань і давала надійні візуальні дані для розмінування.

Принцип роботи сенсора X-Ray Eagle

Залучені інвестиції допоможуть Broswarm вдосконалити та запатентувати технологію сенсора та, зрештою, створити готовий для масштабного розгортання прототип. Це включає подальші польові випробування протягом наступних 12 місяців.

Що відомо про Broswarm

Broswarm — це оборонний стартап, що базується у Вільнюсі та спеціалізується на виявленні мін. Його заснували у 2023 році Ернестас Жвайгждінас, Кароліс Жвайгждінас і Міндаугас Талайкіс. Стартап використовує мультисенсорну технологію злиття, спрямовану на підвищення швидкості, безпеки та ефективності операцій із розмінування. Місяць тому Broswarm залучив раунд фінансування на суму $ 100 000 від ScaleWolf.

Broswarm підтримується венчурним фондом ScaleWolf і є лауреатом литовської премії з оборонних технологій Ugninis Skydas, а також переможцем Конкурсу інновацій НАТО 2024 року.