Іще чотири розроблення від учасників кластера Brave1 зможуть працювати на фронті. Вони пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, що дозволяє державі їх закуповувати та постачати військовим.

Коротко про кожну з розробок розповів віцепрем'єр-міністр з інновацій і технологій Михайло Федоров.

  • Танчик: витримує навантаження до 500 кг і здатний виконувати широкий спектр місій — розвідувальні, диверсійні, евакуаційні та атакувальні, логістичні. 
  • Тарган 2К: має просту конструкцію та працює на короткій відстані — до 20 км. Адаптується під різні завдання — від логістичних до розвідувальних. Вартість складає лише $3 000. 
  • Тарган 200: схожий на Тарган 2К, але розрахований на більше навантаження — до 200 кг. У логістиці може замінити від 2 до 8 людей.
  • Буревій: допомагає в логістиці важких вантажів та евакуації поранених з поля бою.

Загалом у рамках кластера кодифікували вже понад 220 розробок.

За даними Генштабу, використання роботизованих підрозділів дозволило зменшити втрати українських військових на 30%. Роботи беруть на себе найнебезпечніші завдання і можуть врятувати не одне життя. 

Нагадаємо, раніше український miltech-стартап Frontline отримав грант від Brave1 у розмірі 2 млн грн. Ці кошти планують використати для створення нових коптер-бомберів «Лінза», які вже активно використовуються українськими військовими на передовій.