Помічали, як багато у вашому домі розумних пристроїв і ґаджетів, що працюють за допомогою Wi-Fi? Або скільки часу ви проводите онлайн? Особливо, коли дивитеся улюблений серіал в HD якості чи граєте деталізовані ігри. І що вже казати про дистанційну роботу, яка завжди вимагає стабільного і швидкого з'єднання.
Як бачимо, звичайної швидкості інтернету — 100 Мб/с, уже може не вистачати для усіх цих потреб. На щастя, інтернет-провайдери готові збільшити швидкість до гігабітної.
Матеріал створено за підтримки Київстар
Що це означає?
У чому переваги такого тарифу і як саме він може змінити повсякденне життя? Щоб дізнатися усі деталі, ми поспілкувалися з UI/UX дизайнеркою, мамою двох дітей і затятим геймером, які поділилися власним досвідом.
Гігабіт у побуті: зручність для усієї сім'ї
А коли в тебе ще й двоє дітей, то без інтернету ніяк. Знаю, не всі мами зі мною погодяться, але коли в мене мітинг за мітингом, а діти хочуть погратися в принцесу і дракона, то що робити? Доводиться включати мультики, фільми або відео на YouTube. Ще важче, коли донька хоче одне, а син — інше. На щастя, ґаджетів вистачає на всіх.
Як тільки підключила гігабітну швидкість, помітила декілька моментів. По-перше, нічого не висне. По-друге, картинка стал краща. І не важливо, як багато пристроїв одночасно працюють. Наприклад, я — на колі, доця дивиться мультики на планшеті, а син грає на приставці — швидкість і звʼязок все одно на висоті.
Раніше, коли ми користувалися звичайним інтернетом, достатньо було телефона, телевізора і планшета, щоб щось десь підвисало. А зараз уже й не памʼятаю, коли востаннє за це хвилювалася.
Гігабіт для професіоналів: нові можливості для віддаленої роботи
Оскільки працюю у Figma і зазвичай мої проєкти великі, то без швидкого зʼєднання усе було дуже повільно. Особливо, коли я працювала над декількома проєктами одночасно.
Наприклад, мені потрібно завершувати проєкт у Figma, плюс завантажити декілька зображень зі стоків, а паралельно вивантажити уже готовий файл на 10 ГБ. Ну і раптові дзвінки від клієнтів ніхто не скасовував. Раніше я дратувалася через те, скільки часу і моїх нервових клітин це вимагає, а зараз взагалі не помічаю, що стільки всього в один момент працює.
Памʼятаю, що було останньою краплею. Потрібно було надіслати клієнту готовий файл, який займав 20 ГБ. Звісно, паралельно я нічого не робила, бо ноутбук тоді б підвисав. Тому я просто почала завантаження і пішла прибирати квартиру.
За пару годин я встигла до блиску натерти всі кімнати, плюс, глянути пару серій «Друзів», а файл так і не завантажився. Тепер, коли я підключила гігабітний інтернет від Київстар, це займає декілька хвилин. Вперше я навіть не зрозуміла, що сталося. Думала, що не той файл завантажила. Єдине, що мене трохи засмучує — я навіть поскролити в інстаграмі нормально не встигаю. Тільки сяду — усе вже готово.
Також знаю, що гігабітний інтернет чудово підходить для тих, хто регулярно бере участь у відеоконференціях або виконує завдання з високими вимогами до пропускної здатності. Наприклад, моя подруга працює із хмарними сервісами і їй підходить тільки гігабітний інтернет. Інші не можуть надавати безперебійний зв’язок.
Гігабіт для геймерів: мінімальні затримки, максимальна ефективність
Звичайний інтернет мене підводив не один раз, особливо, коли лагав під час найбільш важливих моментів. У якийсь момент мене це особливо роздратувало і я згадав, що в Київстар є гігабітний інтернет. Перші відчуття після підключення — мій компʼютер тепер ніби літає. Ну і картинка стала кращою у рази.
Якщо говорити про завантаження або оновлення ігор, то порівняно з часами, коли я використовував 100 Мб/с, різниця очевидна (1:10). Хоча це також залежить від того, чи не обмежує платформа таку швидкість.
Крім того, з гігабітним інтернетом я можу паралельно завантажувати нові ігрові патчі і дивитися стріми улюблених гравців. Ну або сам записувати трансляції. Чесно кажучи, з такою якістю уже починаю думати, щоб створювати контент для YouTube чи Twitch.
Як підключити гігабітну швидкість?
Серед українських інтернет-провайдерів найбільшу гігабітну мережу має послуга «Домашній Інтернет» від Київстар. Компанія навіть пропонує декілька варіантів підвищення швидкості інтернету до 1Гб/с.
Якщо ви вже користуєтеся цією послугою, то можете спробувати гігабітну швидкість з доплатою 70 грн/міс до основного тарифу. Якщо ж ви новий абонент, то можете скористатися пропозицією «Спробуй Гігабіт», яка доступна в усіх тарифах. З нею не потрібна додаткова плата протягом перших трьох місяців.
Важливий момент: другий варіант — це акція до основного тарифу. Тобто після трьох місяців вартість додаткового підключення гігабітної швидкості буде 70 грн/міс. Або ж ви зможете підключити її як Суперсилу.
Щоб стати абонентом послуги «Домашній Інтернет» та одразу підключити тариф з гігабітною швидкістю, Київстар рекомендує тарифний план «Дім». Він забезпечує якісний інтернет для всієї сім'ї.
Зробити це можна безкоштовно на сайті, або в мобільному застосунку «Мій Київстар».